У Німеччині понад 1,4 мільйона пенсіонерів працюють. Це, приблизно, 6,53% від загальної кількості пенсіонерів. З них майже 375 тисяч віддають роботі більше годин, ніж це передбачено нормами для неповної зайнятості. Про це в неділю, 6 липня, повідомила група видань RedaktionsNetzwerk Deutschland , передає DW.
Дані Німецького пенсійного фонду відображають стан справ на 31 грудня 2023 року, йдеться в повідомленні. У 2024 році ця цифра, як вважають, має бути ще вищою.
Загалом порівняно з 2004 роком цифра зайнятих пенсіонерів зросла учетверо — тоді 288 тисяч людей, старших за 67 років, були працевлаштовані. Показово, що кількість пенсіонерів у Німеччині за той самий період зросла незначно: у 2004 році їх було 19,6 мільйона, а 2024 року — 21,4 мільйона. Станом на початок 2025 року, загальна чисельність населення Німеччини становила приблизно 84,4 мільйона.
На даний момент загальний вік виходу на пенсію для чоловіків і жінок складає 67 років, але є нюанси для окремих категорій працівників, наприклад, шахтарі виходять на пенсію у 60 років. Також, наприклад, можуть вийти раніше на пенсію ті, хто накопичив 45 років страхового стажу до 65 років. Середня пенсія для чоловіка складає близько 800 євро, жінки — 420 євро (пояснюють це тим, що жінки часто не працюють або виховують дітей і тому не мають достатньо страхового стажу). У східній частині Німеччини (колишній НДР) пенсійні виплати для жінок більші на 300 євро, а для чоловіків — на 100 євро, це пов'язано з соціалістичним минулим цих громадян.
А як щодо працюючих пенсіонерів в Україні? За інформацією ПФУ, станом на 1 січня 2025 року в Україні було зареєстровано 10,3 млн пенсіонерів, з яких 2,8 млн є працюючими особами. Це складає 27,18% від загальної кількості пенсіонерів. Але це офіційні дані, при цьому багато пенсіонерів підробляє нерегулярно або без оформлення, тож цифра ця є більшою. Крім того, на працевлаштування пенсіонерів в України вплинула війна.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після завершення війни пенсія в 60 років може стати недоступною для більшості українців. І питання не лише у страховому стажі, якого багатьом може забракнути для виходу на пенсію, а перш за все у тому, що забезпечувати виплату буде нікому, оскільки країна надто швидко втрачає працездатне населення. Сьогодні вже на одного працюючого українця вже припадає один пенсіонер. Нині коефіцієнт заміщення зарплати пенсією становить в Україні близько 0,3, тобто середній пенсіонер отримує приблизно 30% від своєї колишньої зарплати. При цьому державі доводиться дотувати пенсії із держбюджету, бо надходжень від ЄСВ не вистачає на виплату пенсій. Наразі Пенсійний фонд тримається за рахунок зарплат військових.