Шукачів притулку у Німеччині стало вдвічі менше, більшість проситься до Іспанії
Шукачів притулку у Німеччині стало вдвічі менше, більшість проситься до Іспанії

Шукачів притулку у Німеччині стало вдвічі менше, більшість проситься до Іспанії

Шукачів притулку у Німеччині стало вдвічі менше, більшість проситься до Іспанії

Дані не стосуються українців, які йдуть за окремими списками і документами.

У 2025 році в Німеччині зафіксували майже дворазове зменшення кількості звернень щодо отримання притулку. Про це в суботу, 5 липня, повідомило видання Welt am Sonntag, посилаючись на інформацію, надану Агентством Європейського Союзу з питань надання притулку (EUAA).

Відповідно до внутрішнього документа Єврокомісії, за період з 1 січня по 30 червня поточного року було зареєстровано 65 495 звернень, що на 43% менше, ніж за аналогічні шість місяців 2024 року.

Згідно з тими ж даними, вперше за тривалий час Німеччина більше не очолює список країн за обсягом отриманих заяв. Її обійшла Іспанія, де у першому півріччі 2025 року подали 76 020 заяв про надання захисту. Франція опинилася на другому місці з показником 75 428 звернень.

До країн, що входять у першу шістку за кількістю заяв, також потрапили Італія (62 534 звернення), Греція (27 718) і Бельгія (17 285). Найменшу кількість прохань про притулок зафіксовано у Литві (152), Словаччині (84) та Угорщині (47).

Загалом у державах Євросоюзу, а також у Норвегії та Швейцарії протягом першої половини 2025 року про притулок попросили 388 299 осіб. Це на 23% менше, ніж за аналогічний період 2024 року.

Найбільше прохачів прибули з Венесуели (48 413), Афганістану (41 127) та Сирії (23 307).

Як свідчать статистичні дані ЄС, зауважує DW, понад половина всіх заявників у Німеччині походить із трьох країн. На першому місці Афганістан — на його частку припадає 22% звернень, за ним — Сирія з 20%, а третє місце займає Туреччина, з показником у 11%.

П’яту позицію в німецькій статистиці займають громадяни Росії, які становлять близько 3,1% усіх заявників, тобто 2030 осіб.

Нагадаємо, центральна кримінальна поліція (ЦКП) Фінляндії заявила, що порушила близько п'ятдесяти кримінальних справ, у яких прохачі притулку, які прибули через кордон з РФ, підозрюються у скоєнні злочинів. За даними поліцейських, підозри стосуються переважно злочинів проти життя та здоров'я, а також майнових злочинів, передає Yle.

Окрім цього, правоохоронці повідомили про випадки підозр у сексуальних, наркотичних та транспортних злочинах, а також злочинах проти влади.

Джерело матеріала
loader
loader