Трамп підписав свій «великий, прекрасний закон»
Трамп підписав свій «великий, прекрасний закон»

Трамп підписав свій «великий, прекрасний закон»

Трамп підписав свій «великий, прекрасний закон»

Він передбачає податкові пільги та скорочення Medicaid.

Президент США Дональд Трамп у п’ятницю підписав масштабний законопроєкт у форматі бюджетної резолюції, який продовжує дію податкових пільг та поступово запроваджує скорочення фінансування програми Medicaid, повідомляє The Hill.

Цей документ став суттєвою законодавчою перемогою його адміністрації після тривалих і складних переговорів з республіканцями на Капітолійському пагорбі.

Трамп підписав «єдиний великий, прекрасний закон» під час святкового пікніка для родин військовослужбовців на галявині Білого дому з нагоди Дня незалежності. Саме 4 липня команда президента ще задовго оголосила дедлайном для ухвалення цього закону — і до останніх днів не було впевненості, що його встигнуть ухвалити.

«Ми дали обіцянки — і справді, пообіцяли і виконали. Ми їх виконали», — заявив Трамп із балкона, що виходить на південну галявину Білого дому. — «Це — тріумф демократії у день народження демократії. І мушу сказати — народ задоволений».

На церемонії були присутні перша леді Меланія Трамп, кілька міністрів, а також численні республіканські законодавці, зокрема спікер Палати представників Майк Джонсон, лідер більшості Стів Скаліз, парламентський керіівник більшості Том Еммер та голова бюджетного комітету Палати Джейсон Сміт.

Свято супроводжувалося показовими елементами — зокрема прольотом двох бомбардувальників B-2, саме таких літаків, які минулого місяцязавдавали ударів по ядерних об’єктах Ірану.

Сенатухвалив свою версію законопроєкту у вівторок вранці. Голоси розділилися 50 на 50, і вирішальний голос віддав віцепрезидент Джей Ді Венс. Троє республіканців проголосували проти. Наступного дня Палата представників без жодних змін також ухвалила закон — 218 голосів «за», 214 «проти», двоє республіканців виступили проти.

Підписання закону стало кульмінацією вдалого періоду для Трампа: зовнішньополітичні успіхи, сильний звіт щодо зайнятості та рекордно низькі затримання мігрантів на південному кордоні.

«Ми, мабуть, мали найуспішніші шість місяців на посаді президента, — сказав Трамп. — Всі визнають, що це були найкращі шість місяців, і я точно знаю, що останні два тижні — це просто рекорд у плані перемог, перемог, перемог».

Закон містить багато ключових обіцянок Трампа з його президентської кампанії 2024 року. Він продовжує термін дії податкових пільг, ухвалених у 2017 році, які мали завершитися цього року.

Також скасовуються деякі податки на чайові, збільшується ліміт на відрахування місцевих і штатних податків (SALT) — один із найгостріших пунктів переговорів.

Законопроєкт передбачає збільшення фінансування на $150 мільярдів для будівництва стіни на кордоні, імміграційного контролю та депортацій. Ще $150 мільярдів спрямовуються на оборонні потреби — зокрема на кораблебудування та проєкт протиракетної оборони «Золотий купол».

Окрім того, закон скасовує стимули для розвитку «зеленої» енергетики та натомість розширює внутрішній видобуток нафти, вугілля й природного газу. Передбачено підвищення ліміту державного боргу на $5 трильйонів — що дає змогу уникнути ризику дефолту.

Водночас демократи критикують закон за скорочення програм медичної допомоги та харчування для малозабезпечених — ці скорочення покликані компенсувати втрати доходів через податкові пільги, але водночас, за оцінками, позбавлять медичного страхування мільйони американців.

Лідер демократів у Палаті представників Гакім Джеффріс у п’ятницювиголосив одну з найдовших промов в історії, розкритикувавши законопроєкт і попередивши, що він зашкодить робітничим родинам. Трамп, зі свого боку, висміяв Джеффріса і назвав критику з боку демократів «шахрайством».

У Білому домі також відмахнулися від негативних опитувань щодо закону, заявивши, що громадська думка зміниться, коли республіканці пояснять виборцям, що насправді містить новий закон.

Американська демократія під загрозою: країна руйнується на очах, але масових протестів немає. Що відбувається з Америкою? Чому люди не виходять на вулиці? У чому секрет стратегії Трампа, яка викликає шок і паралізує дії громадян?

Завідувачка програми славістики в університеті Вашингтона і Лі в штаті Вірджинія (США) Анна Бродські-Кроткіна у статті «Шок і трепет» — стратегія Трампа проти співгромадян» аналізує, як політичний хаос у США призводить до мовчання й апатії населення, як політичний стрес руйнує суспільство та чому американцям так складно чинити опір.

Джерело матеріала
loader
loader