Пелюховський: Після перемоги — робочі місця для військових та довгострокове житло для переселенців
Пелюховський: Після перемоги — робочі місця для військових та довгострокове житло для переселенців

Пелюховський: Після перемоги — робочі місця для військових та довгострокове житло для переселенців

«Українські військові вже завтра зіштовхнуться з гострою несправедливістю з боку влади і суспільства. Цивільне, мирне життя приведе до головного: люди, що захищали Вітчизну, проливали кров і були готові віддати своє життя, почнуть шукати своє місце в нових умовах - їм доведеться шукати роботу, заробітки, знаючи, що економіку зруйновано, а у держави немає коштів. Вони захочуть відкрити бізнес і зіштовхнуться з банальною корупцією і здирництвом. Вони хотітимуть банальної вдячності з боку держави, але зіштовхнуться з холодом і байдужістю з боку бюрократії. І наше завдання - підтримати наших вояків і ветеранів, дати їм можливість адаптуватися до нового життя», - заявив голова партії «Сила нації» Андрій Пелюховський під час прес-конференції в інформаційній агенції «Укрінформ».

Основною темою заходу було питання соціального забезпечення військовослужбовців, які сьогодні мужньо захищають Батьківщину, а також їх залучення до мирної відбудови країни після завершення війни.

Андрій Пелюховський підкреслив:

«Сьогодні в нашій державі надзвичайно багато викликів. В інформаційному полі — лише галас: усе погано, усі винні. Але замість конструктиву — порожнеча. Наша політична сила не просто діагностує проблеми. Ми пропонуємо реальні рішення, адже настав час діяти, а не чекати».

Невдовзі, 15 липня, партія має намір презентувати перші два масштабні проєкти, які мають на меті дати українцям не лише надію, а й гідні умови для життя. Зокрема, тимчасово переміщеним особам і ветеранам.

Окрему увагу під час заходу було приділено проблемам внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Андрій Пелюховський акцентував увагу на новому пілотному проєкті. «Уявіть, понад 470 тисяч переселенців лише у Дніпропетровській області. Сотні тисяч — по всій країні. Держава, на жаль, не в змозі забезпечити їх житлом. Люди роками змушені поневірятися. Ми вважаємо це неприпустимим. Тому партія «Сила нації» ініціює унікальний житловий проєкт:

Надання житла переселенцям на 45 років у розстрочку — без першого внеску; Запровадження механізму самозабезпечення — проєкт не потребує фінансування з Державногобюджету.

«Це пілотна модель, аналогів якій немає у світі. Ми прагнемо повернути людям не лише дах над головою, а й гідність — відчуття власного дому, своєї землі, свого майбутнього», — наголосив лідер«Сили нації».

Ще одним ключовим напрямом, який партія представить 15 липня, стане підтримка ветеранів та створення робочих місць для них. За словами А. Пелюховського, українські воїни, котрі повернуться з фронту, а це понад мільйон змінених війною людей, не вірять у порожні обіцянки. І мають на це право. Вони захищали країну з гідністю, і ми зобов’язані зустріти їх з повагою, допомогти в реабілітації та працевлаштуванні».

Сьогодні актуальним стає питання: після закінчення війни з фронту повернуться майже мільйон військових, які показали своє вміння воювати, мають чудові бойові навики і, поза сумнівом, перевершують у плані бойової підготовки найкращих НАТОвських бійців. Будьмо відверті: держава не зможе забезпечити усіх роботою та соціальними пільгами. Зруйнована економіка України протягом певного часу не зможе бути взірцем справедливого ставлення до ветеранів.

Водночас Україна може залучити військових до формування приватних військових компаній, які можуть вести бойові дії у гарячих точках в світі та стати важливим елементом забезпечення національних та економічних інтересів України.

Ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну представники американських приватних військових компаній приїздили в Україну і говорили про можливість створення українських ПВК. Скажімо, подібні ідеї ще у 2019-2020 роках висловлював мільярдер Ерік Прінс, один із соратників Дональда Трампа, засновник ПВК «Blackwaters» і «Академія». Скажімо, він відвідував тренувальні полігони українських добробатів у Хмельницькій та Запорізькій областях, планував сформувати ПВК з українців.

Зараз одна українська ПВК, сформована з ініціативи Головного управління розвідки, діє у Судані та Чаді. При цьому у кількох боях нанесли поразку хваленим російським «вагнерівцям».

В Росіі сьогодні діють 33 ПВК. Вони ліцензуються Силами спеціальних операцій, мають часткове державне, а часткове приватне фінансування. Приватні військові компанії існують у США, Китаї і навіть у Білорусі. Чому Україна повинна відмовлятися від такого виду діяльності. Тим більше, що значна частина бійців, з якими мені довелося спілкуватися, говорять, що із задоволенням пішли би в лави ПВК, оскільки бачать у цьому можливість для професіоналізаціі бойових навиків, перетворення військової справи на професію. А для держави це і стаття доходів для бюджету, і можливість просувати інтереси в країнах третього світу, і престиж.

Справа - за народними депутатами. Ще влітку минулого року в Раду було внесено законопроект про Приватні оборонні компанії. Цей проект було підтримано Міністерством оборони України. Але потім його відправили на доопрацювання і фактично поховали.

Ми вважаємо, що мова повинна іти не про приватні оборонні, а саме про військові компанії, які не лише здійснюватимуть оборону України, а й вестимуть активні бойові дії на різних територіях, по всьому світу.

У партії «Сила нації» є своє бачення того, як повинні формуватися ПВК і як вони повинні застосовуватися.

У будь-якому випадку, майбутнє саме за приватними військовими компаніями та приватними розвідками, які більш динамічні і мобільні, ніж регулярні структури.

Учасники прес-конференції також підкреслили важливість створення умов для повної реінтеграції ветеранів та ВПО в економіку держави. Йдеться, зокрема, про розширення кооперативного руху та підтримку ветеранських підприємств.

Голова Української військової організації«СПАС-23» Володимир Волков наголосив:

«Програма економічного порятунку передбачаєтотальну кооперацію ветеранських спільнот та місцевих організацій задля відновленняекономічної активності на всіх рівнях. Самеветеранські підприємства є найбільшінклюзивними з погляду створення робочих місць і умов праці».

Політичний аналітик Олександр Кондратенко додав:

«Держава має формувати політику, в центрі якої — людина. Ветеранські ініціативи можуть і маютьстати носієм нової української соціально-економічної та духовної сили».

На сьогоднішній день партія «Сила нації» є однією з небагатьох політичних сил, які піднімають питання майбутньої долі ветеранів. «Сила нації» і надалі буде тісно співдіяти з військовими, відчуваючи від них повну підтримку і тісну взаємодію. Військові бачать в нас інструмент політичного впливу для захисту власних інтересів. Люди, що звикли до відкритого протистояння з ворогом, розуміють, що є й прихований ворог і він сидить в українських владних кабінетах. Щоби здолати цього ворога, потрібно використовувати політичні механізми, одним з яких є політична партія, яка виступає основою інтересів військових», - заявив Андрій Пелюховський.

Джерело матеріала
loader