У Кишиневі починається саміт Молдова-ЄС. Президент Молдови Майя Санду зустріла в Державній резиденції в Кишиневі учасників саміту, серед яких глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Про це повідомляє в п'ятницю NewsMaker.md.
У Кишиневі 4 липня розпочався саміт Молдова-ЄС. Європейський союз на ньому представляють глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської ради Антоніу Кошта, а Молдову — президент Майя Санду, прем'єр-міністр Дорін Речан і спікер парламенту Ігор Гросу.
Захід такого формату, присвячений співпраці з Молдовою, відбудеться вперше. Очікується, що на полях саміту сторони обговорять співпрацю Молдови з ЄС в умовах війни в Україні, подальші етапи приєднання Молдови до Європейського союзу, питання безпеки і План економічного зростання Молдови, під який ЄС виділив €1,9 млрд.
У Молдові вважають, що саміт — це сигнал підтримки реформаторського порядку денного Маї Санду, який Брюссель вважає ключовим для заявки Молдови на вступ до ЄС — на тлі побоювань, що зберігаються з приводу російського втручання, схем скуповування голосів на виборах і дезінформаційних кампаній, спрямованих проти ЄС і європейського курсу Молдови.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F10a90dfbf5b2db6535ef0b96b4b781ec.jpg)
Нагадаємо, Європейський Союзготується надати допомогу Молдові у протидії кіберзагрозам перед парламентськими виборами, які мають відбутися у вересні. Брюссель побоюється, що Росія може спробувати зірвати голосування.
Єврокомісія працює над направленням до Молдови так званого кіберрезерву — групи експертів із кібербезпеки з приватного сектору, яку можуть мобілізувати країни-члени ЄС і союзники. Хоча офіційний запуск цього механізму планувався тільки на грудень, процес прискорюється через серйозність ситуації.
Якщо місія буде реалізована, це стане першим в історії застосуванням кіберрезерву, що свідчить про глибоку стурбованість ЄС загрозами демократії на східному фланзі.