На Docuspace вийшла дискусія про підтримку українців, які повертаються з полону
В онлайн-кінотеатрі Docuspace опублікували дискусію, яка відбулася під час 22-го фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Києві. Розмова присвячена питанням підтримки колишніх цивільних заручників і звільнених із полону захисників. Про це розповіли у пресслужбі Docudays.
Дискусію із Максимом Буткевичем та Максимом Колесніковим, котрі пройшли шлях повернення з неволі, а також з експертками Центру громадянських свобод, що працює з правами людини та викликами війни, можна переглянути у записі за посиланням.
«Проблема в тому, що дуже часто людям, звільненим із неволі, потрібна психологічна, або соціальна допомога, особливо, якщо вони походять з окупованих територій і втратили все, декому правова – вже після проходження початкового періоду реінтеграції. Що стосується психологічної допомоги, іноді найскладніший період починається через два-три місяці після звільнення і він може тягнутися до пів року, до року», – розповів правозахисник і колишній військовослужбовець Максим Буткевич, який провів у російському полоні понад два роки.
Буткевич також сказав, що жодна країна у світі не мала перед собою такого завдання як створення системи супроводу, яка б охоплювала десятки або сотні тисяч людей.
«І за теперішньої нашої ситуації й обмеженості в ресурсах – це фактично неможливо. Але у нас багато чого було неможливо, це лише означає, що нам треба це зробити», — додав він.
За даними дослідження групи «Рейтинг», які наводить Docudays, кожен шостий українець знає або має когось із друзів чи рідних у неволі. У цьому випадку йдеться лише про цивільний полон. Якщо додати близьких або знайомих військовополонених – це торкається майже кожного другого українця.
Спікери/спікерки дискусії:
-
Максим Буткевич — український правозахисник, журналіст, громадський діяч, звільнений з російського полону;
-
Максим Колесніков — колишній військовополонений, який пройшов шлях повернення;
-
Альона Максименко — менеджерка напряму подолання наслідків війни Центру громадянських свобод.
Модерувала дискусію координаторка адвокаційних кампаній Центру громадянських свобод Анастасія Головненко.
Тріумфатором цьогорічного конкурсу став фільм «2000 метрів до Андріївки» режисера Мстислава Чернова. Загалом стрічка отримала три нагороди, одна з них — приз глядацьких симпатій.
Читайте також:
-
«Спершу ти виступаєш за звільнення когось, а потім інші виступають за звільнення тебе». Промова Максима Буткевича на відкритті фестивалю Docudays UА
-
Від пекельної лісосмуги до шкільної лінійки: підсумки кінофестивалю Docudays UA
Фото: Сергій Хандусенко
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

