Який Karoq обрати – бензиновий чи дизельний?
Який Karoq обрати – бензиновий чи дизельний?

Який Karoq обрати – бензиновий чи дизельний?

Українські споживачі можуть придбати Skoda Karoq з двома турбодвигунами на вибір – дизельним 2,0 TDI CR або бензиновим 1,4 TSI з аналогічними показниками потужності – 110 кВт/150 к.с. Двигуни різні за характером, відповідно, різними вийшли й укомплектовані ними автомобілі.

Який Karoq обрати – бензиновий чи дизельний? - Фото 1

Секрети дизеля

Дизельний двигун давно відзначив своє сторіччя, але все також вдало використовує свою головну перевагу. Завдяки високому ступеню стиснення в циліндрах ці мотори мають високу ефективність – тобто високий коефіцієнт корисної дії та відповідно, низьку витрату пального. Крім того, дизель відрізняється характерною поведінкою: на відміну від бензинових моторів, які для активного прискорення доводиться “крутити”, дизель добре тягне на малих обертах. Це полегшує, наприклад, їзду у місті, рух важкими шляхами, в горах, та й просто при щоденній експлуатації автомобіля з великим навантаженням.

Який Karoq обрати – бензиновий чи дизельний? - Фото 2

Після запровадження турбонаддуву та паливної системи з електронним керуванням найкращі якості дизелів вийшли на новий рівень. Наддув ще опустив полицю обертового моменту в зону низьких обертів. Відтоді легковики з дизелем стали по-справжньому динамічними, його почали встановлювати на топові комплектації дорогих моделей і навіть на спортивні модифікації.

Революційне покращення характеристик принесла паливна система Common Rail. Електроніка та швидкодійні форсунки навчилися розбивати кожну порцію пального на 5-7 впорскувань на одному такті. Це зробило жорстку роботу дизеля м’якіше, позбавивши дизель одного з його найсуттєвіших недоліків – надмірного шуму і вібрацій. Так трудівник-дизель поступово перетворився на високоефективний двигун.

Три комплектації та два мотори

Бензиновий 1,4 TSI – наддувний мотор з безпосереднім впорскуванням пального у циліндри. Він встановлюється на Skoda Karoq від самого початку її випуску, а в концерні VAG використовувався і раніше. Тож всі його слабкі місця давно виявлені і ліквідовані.

Для найбільш прискіпливих техно фанів скажемо, що турбіна в цього двигуна – подвійна, типу Twin Scroll, вона вирівнює тягово-швидкісну характеристику агрегата, роблячи його на ходу більш еластичним, без помітної «турбоями».

Який Karoq обрати – бензиновий чи дизельний? - Фото 3

Дизель 2.0 TDI теж добре відомий по моделях концерну Volkswagen. Він поєднує у собі потужність, економність та надійність. Крім того, всупереч загальносвітовим тенденціям, мотор вийшов довговічним, не рідкість екземпляри, які вже перетнули позначку 500 тисяч км.

Модернізована мастильна система забезпечує більший ресурс турбіни та форсунок. Менше проблем із витратами оливи завдяки вдосконаленим оливознімнім кільцям. Нова головка блоку циліндрів покращує тепловий баланс. Модернізована система EGR менш схильна до утворення сажових відкладень.

Потужність та крутний момент

Більшість з нас звикли оцінювати двигун за його потужністю, але у Skoda Karoq бензиновий та дизельний мають однаковий показник: 150 “конячок”. Різниця лише у тому, що бензиновий двигун, щоб отримати максимальну потужність, потрібно розкрутити до 5000 об/хв. У дизельного піковий показник доступний у діапазоні 3000–4200 об/хв.

Який Karoq обрати – бензиновий чи дизельний? - Фото 4

Але є інший показник двигуна, який наводять у паспортних характеристиках нарівні з потужністю – обертовий момент. Від нього залежить інтенсивність прискорення машини, а це в умовах повсякдення важливіша річ, ніж «максималка».

У сучасних умовах руху більше цінується можливість, миттю прискорившись, безпечно обігнати фуру на вузькій завантаженій трасі чи, наприклад, швидко влитися у потік на розв’язці. І тут у нашому спарингу виграє 2.0 TDI, адже дизелі завжди відрізнялися вищим моментом. 360 Нм при 1600–2750 об/хв – добрий показник, який важко уявити на бензиновому моторі: у нашого 1.4 TSI він становить лише 250 Нм при 1500–3500 об/хв

Хто швидше?

Якщо порівнювати бензинову і дизельну комплектації на ходу, то версія на «важкому» паливі відчувається, так би мовити, більш динамічною. Кросовер легко відгукується на акселератор і в цілому жвавий, енергійний.

Навіть, коли дорожні обставини змушують відпустити акселератор, відчувається, що у машини залишився чималий запас спритності. І справа не лише у відчуттях, паспортні дані свідчать те саме: першої «сотні» версія з TDI сягає вже через 8,7 секунди після старту, а у бензинового “колеги” – 9,2 с. Ось де нагадують за себе переваги «дизеля» у крутному моменті. Бензиновий Karoq також трохи повільніше – 201 км/год проти 204 км/год у дизельної версії.

Важливо й те, що дизель краще тягне “з низів”, на малих обертах машина більш впевнено набирає швидкість. А ще така властивість дуже цінна під час руху поганими шляхами, коли треба довго рухатись повільно, по снігу, багнюці чи між вибоїнами, але мати запас тяги на колесах.

Ціна та витрати на пальне

Щодо ціни, то Skoda Karoq у ювілейній комплектації Selection Plus, яка присвячена 130-річчю компанії коштує від 1 266 318 грн за бензинову версію з переднім приводом та 8-ступеневою АКПП. А в дизельному варіанті вона обійдеться у 1 599 357 грн, але це буде повнопривідна машина з роботизованою АКПП з подвійним зчепленням.

Який Karoq обрати – бензиновий чи дизельний? - Фото 5

Якщо порівнювати два двигуни з погляду економності, то й тут переваги на боці дизельного Karoq. Навіть попри 2-літровий об’єм, TDI в змішаному циклі потребує 5,0-6,4 л пального на 100 км. А от бензиновий двигун має апетит на рівні 6,4-6,6 л/ 100 км.

Джерело матеріала
loader
loader