ЗРК Raven на першому виїзді збив одразу 4 дрони: ЗСУ показали, як працює установка
ЗРК Raven на першому виїзді збив одразу 4 дрони: ЗСУ показали, як працює установка

ЗРК Raven на першому виїзді збив одразу 4 дрони: ЗСУ показали, як працює установка

Зенітно-ракетний комплекс полює на ворожі розвідувальні безпілотники. На рахунку комплексу вже є одна збита російська крилата ракета.

ЗРК Raven Україна отримала від Великої Британії навесні 2023 року. Станом на травень 2025 року його екіпаж здійснив понад 400 пусків ракет по ворожих повітряних цілях. Загальна ефективність склала 70%. Про роботу ЗРУ розповіли у Командуванні повітряних сил.

"ЗРК оснащений ракетами AIM-132 ASRAAM. Комплекс призначений для ураження БПЛА всіх типів, крилатих ракет. В ідеалі повітряних цілей типу літак або вертоліт. У перше бойове чергування розрахунком було уражено чотири розвідувальні БпЛА класу "Орлан" і Zala. Це, за буквально вісім годин", – розповів командир зенітного ракетного взводу Олександр.

За його словами, крім безпілотників на рахунку їхнього комплексу вже є одна збита російська крилата ракета. Свої збиття бійці позначають вініловими наліпками, які розміщують на установку, серед них є "Орлани", Zala і "Шахеди".

Як розповідає оператор-навідник ЗРК Raven Володимир, ЗРК проста для керування установка.

"Тут ми бачимо 4 перемикачі та кнопка "пуск". Під час бойової роботи я обираю режим "ракета" і натискаю "пуск". Після цього ракета сходить з пілона і дуже швидко доходить до цілі", – зазначив військовослужбовець.

Екіпаж бойової машини складається з трьох осіб: командир, водій і оператор-навідник. Він взаємозамінний, тобто члени екіпажу за потреби можуть мінятися ролями.

У Повітряних силах повідомили, що зенітні ракетні комплекси Raven від Великої Британії працюють на різних напрямках.

ЗРК Raven: що відомо

Raven – це мобільний імпровізований ЗРК під ракети "повітря-повітря" типу AIM-132 ASRAAM. Вперше про появу такого британського комплексу в розпорядженні ЗСУ стало відомо ще влітку 2023 року. ЗСУ мають вже вісім таких комплексів, які збили 400 повітряних цілей та показали ефективність порядку 70%.

Нагадаємо, що антену для "Шахедів" розробив українець. В Україні його розробка нікого не зацікавила, тож він переїхав до Росії і запропонував її там.

Також повідомлялося, що ГУР та дрони Magurа встановили 5 рекордів і потрапили до Книги рекордів України.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader