США зупинили військову допомогу. Експосол назвав три кроки, які терміново треба робити Україні
Колишній посол України у США Валерій Чалий прокоментував тимчасове блокування постачання в Україну американських критичних озброєнь і нагадав про необхідність зосередитись на дієвих антикризових кроках. Про це він написав на своїй офіційній сторінці у Facebook, повідомляє «Главком».
«Від того, що кожний з українців знову буде пробувати боротися зі своїм стресом шляхом «втикання віртуальних голок в ляльки вуду», або демонстрації демаршу партнерам викликом до МЗС керівника Посольства США в Києві – нічого не зміниться», – наголосив Чалий.
Він виділив три ключові шляхи для швидкого реагування та подолання кризи.
«Перший: домогтися постачання від Німеччини ракет Taurus. Це – зламає схему. Пояснення очевидне: при відсутності ракет і послабленні ПРО – треба бити по системах і місцях, звідки вони запускаються. А у Німеччини та її керівництва з’явився унікальний шанс повернути собі лідерство на континенті», – пояснив експосол.
Другим важливим напрямом, за словами Чалого, є активізація дипломатичних і лобістських зусиль.
«Другий: максимально підсилити контакти з керівниками та лобістами виробництва й постачання на експорт американських систем і боєприпасів. В нашому випадку насамперед компанією Lockheed Martin. Зустріч Президента України (можливо Міністра оборони України) з Головою, Президентом і CEO Джеймсом Тайклетом — пріоритетне завдання для української дипломатії. На всякий випадок – він відомий також як член Ради з міжнародних відносин та разом з дружиною опікується Newton-Wellesley Hospital та Brigham and Women's Hospital, Бостон, Масачусетс. Розпочинав свою кар’єру як пілот ВПС США», – навів деталі дипломат.
Він додав, що не слід ігнорувати контакти з іншими країнами, які виробляють цю зброю за ліцензією: «Лобістів в цій сфері в США, сподіваюся, наші фахівці знають. Не завадило б також зустрітися з японцями та іншими країнами, де ці озброєння випускаються за ліцензією», – підкреслив Валерій Чалий.
Третім напрямом є посилення власних можливостей України у виробництві зброї та нанесенні ударів по позиціях ворога: «Третій: максимальне підсилення виробництва й використання українських засобів для «дальнього» ураження складів, установок запуску, місць дислокації особового складу російських окупаційних сил. Потрібна демонстрація ворогу, що навіть таке рішення США не стане game changer і створенням умов до примусу України до капітуляції на умовах ворога».
Він застеріг від розпалювання антиамериканських настроїв, наголосивши, що ворог буде неприємно здивований єдністю партнерів: «Тому: антиамериканізм нагнітати не варто; ворог буде неприємно здивований, а чергові слабкі й недоречні дії партнерів під тиском будуть припинені, як непопулярні, неефективні й помилкові для встановлення сталого миру на Європейському континенті. Тільки так».
«Главком» повідомляв, що міністр оборони США Піт Гегсет віддав наказ призупинити відправку партії ракет та боєприпасів в Україну через занепокоєння щодо запасів Збройних сил США. Зокрема, йдеться про ракети Patriot, Gmlrs і Hellfire. Джерела пояснили, що за роки війни в Україні та майже два роки військових операцій США на Близькому Сході, зокрема проти хуситів у Ємені та для захисту Ізраїлю й союзників від Ірану, запаси США значно скоротилися.
До слова, адміністрація президента США Дональда Трампа призупинила частину військової допомоги Україні, яка вже зберігалася на складах у Польщі.
Також «Главком» інформував, що, Україна змінює тактику на тлі скорочення поставок зброї від Сполучених Штатів. Київ планує попросити Вашингтон дозволити Європі закуповувати американську зброю для України.

