Пов'язані з Іраном хакери погрожують оприлюднити ще більше електронних листів, викрадених в оточення президента США Дональда Трампа, після того, як розповсюдили попередню партію в ЗМІ напередодні американських виборів у 2024 році, повідомляє Reuters.
Хакери стверджують, що у них є приблизно сотня гігабайт електронних листів з акаунтів керівника апарату Білого дому Сьюзі Вайлз, адвоката Трампа Ліндсі Халліган, радника Трампа Роджера Стоуна та порнозірки Стормі Деніелс, яка судилася з президентом США. Хакери не описували зміст електронних листів.
Генеральний прокурор США Пем Бонді назвала викрадення листів "неприпустимою кібератакою". Директор ФБР Каш Патель пообіцяв притягнути до відповідальності “будь-кого, пов'язаного з будь-яким порушенням національної безпеки”.
"Ця так звана кібератака є нічим іншим, як цифровою пропагандою, і її цілі не випадкові. Це спланована наклепницька кампанія, покликана завдати шкоди президенту Трампу і дискредитувати чесних державних службовців, які бездоганно служать нашій країні", - йдеться в заяві Агентства з кібербезпеки та інфраструктури США (CISA).
Місія Ірану в ООН не відповіла на прохання Reuters про коментар. У минулому Тегеран заперечував кібершпигунство.
Група пов'язаних з Іраном кіберзлочинців, які працюють під псевдонімом "Роберт", активізувалася в останні місяці президентської кампанії в США 2024 року, коли хакери заявили, що зламали електронні поштові скриньки кількох представників команди Трампа, в тому числі Вайлз. Потім вони розповсюдили викрадені електронні листи серед журналістів.
Агентство Reuters раніше підтвердило автентичність деяких листів, зокрема електронного листа, який, як вважається, документував фінансову угоду між Трампом і юристами, що представляли колишнього кандидата в президенти Роберта Ф. Кеннеді-молодшого — нинішнього міністра охорони здоров'я США. Інші матеріали включали комунікацію передвиборчої кампанії Трампа про претендентів на посади в адміністрації та обговорення врегулювання суперечки з Деніелс.
Хоча витік електронних листів отримав певний розголос минулого року, він не вплинув на результат президентських перегонів, у яких переміг Трамп.
Міністерство юстиції США в обвинувальному акті від вересня 2024 року стверджувало, що операцією цієї кібергрупи керувала Революційна гвардія Ірану.
Після обрання Трампа іранські хакери заявляли Reuters, що більше не планують організовувати витоки інформації. Але група відновила спілкування після 12-денної війни між Ізраїлем та Іраном, до якої приєдналися і США, завдавши ударів по іранських ядерних об'єктах.
Під час спілкування в чаті з Reuters цього тижня хакери заявили, що організовують продаж викрадених електронних листів і хочуть, щоб ЗМІ “висвітлили цю справу”.
Науковець Американського інституту підприємництва Фредерік Каган каже, що Іран зазнав серйозної шкоди у війні з Ізраїлем, і шпигуни Тегерана, ймовірно, намагалися відповісти таким чином, щоб не викликати більше дій з боку США чи Ізраїлю.
“Було наказано використовувати всі можливі асиметричні дії, які навряд чи призведуть до відновлення масштабної військової активності Ізраїлю та США. Оприлюднення ще більшої кількості електронних листів навряд чи призведе до чогось подібного”, - зазначив Каган.
Попри побоювання, що Тегеран може розв'язати цифровий хаос, іранські хакери не проявляли активності під час чергового загострення між Ізраїлем та Іраном. Кіберфахівці США, однак, попереджали, що американські компанії та оператори критичної інфраструктури все ще можуть перебувати під прицілом Тегерана.