Яку торговельну угоду з США готовий прийняти ЄС: деталі від Bloomberg
Яку торговельну угоду з США готовий прийняти ЄС: деталі від Bloomberg

Яку торговельну угоду з США готовий прийняти ЄС: деталі від Bloomberg

Яку торговельну угоду з США готовий прийняти ЄС: деталі від Bloomberg 

Союз висунув деякі вимоги. 

Європейський Союз готовий прийняти торговельну угоду з США, яка передбачає 10% універсальний тариф на низку європейських товарів, але хоче, щоб Штати взяли на себе зобов'язання знизити ставки в деяких ключових секторах, таких як фармацевтика, алкоголь, напівпровідники та пасажирські літаки, повідомляє Bloomberg.

За словами джерел Bloomberg, ЄС також наполягає на наданні Штатами квот і винятків, щоб фактично знизити 25% тарифи на автомобілі й автозапчастини, а також 50% тарифи на сталь і алюміній.

Єврокомісія, яка займається торговельними питаннями ЄС, розглядає цю домовленість як більш вигідну для США, але все ж таку, на яку Союз може погодитися.

У ЄС є час до 9 липня, щоб укласти торговельну угоду — дедлайн, встановлений американським президентом Дональдом Трампом, перш ніж тарифи на майже весь експорт Союзу до Штатів зростуть до 50%. Трамп запровадив тарифи майже проти всіх американських торгових партнерів, заявивши, що хоче повернути внутрішнє виробництво, “оплатити” продовження податкових пільг і не дати іншим країнам “користуватися перевагами США”.

У 2024 році ЄС експортував до США, найбільшого експортного напрямку, автомобілів та автозапчастин на суму 52,8 млрд євро ($62,2 млрд), згідно з даними, зібраними ЄС та аналітиками ING Groep NV. За підрахунками Віденського інституту міжнародних економічних досліджень, ЄС експортував до Штатів сталі та алюмінію на суму 24 мільярди євро (ключові експортери — Німеччина, Італія та Франція).

ЄС і США дедалі більше впевнені, що до 9 липня може бути укладена проміжна угода, що дозволить продовжити торговельні переговори після цього терміну. Будь-яка угода також охоплюватиме тарифні й нетарифні бар'єри, закупівлі ключових американських товарів та окреслюватиме додаткові сфери для співпраці.

Єврокомісар з питань торгівлі Марош Шефчович очолить делегацію ЄС, яка вирушить до Вашингтона цього тижня, щоб спробувати “просунути переговори вперед”. Союз досі вважає, що укладення угоди загалом залишається найкращим сценарієм, але чиновники не змогли уточнити, як довго триватимуть будь-які “проміжні домовленості”.

Єврокомісія також хоче переконатися, що поточні галузеві тарифи, які діють у США, наприклад, на автомобілі та метали, а також майбутні тарифи, які планує запровадити Вашингтон, будуть розглянуті заздалегідь.

ЄС прагне усунути нетарифні бар'єри переважно за допомогою “програми спрощення” і запропонував розглянути можливість стратегічних закупівель у кількох сферах, таких як скраплений природний газ і технології штучного інтелекту. Союз також відкритий до співпраці зі США в питанні спільних викликів економічній безпеці.

За оцінками ЄС, американські мита зараз охоплюють 380 мільярдів євро, або близько 70% експорту Союзу до США.

У понеділок, 30 червня, ЄК повідомила державам-членам, що ЄС отримав пропозицію від США стосовно тарифів, нетарифних торговельних бар'єрів і сфер стратегічного співробітництва. Конкретні деталі американської пропозиції, такі як потенційні тарифні ставки, не були представлені.

Чиновники виклали чотири потенційні сценарії напередодні дедлайну наступного тижня: угода з прийнятним рівнем “асиметрії”; незбалансована пропозиція США, яку ЄС не може прийняти; продовження дедлайну для продовження переговорів; або ж Трамп виходить з переговорів і підвищує тарифи. Останній сценарій, найімовірніше, призведе до того, що ЄС застосує у відповідь всі свої можливості.

Паралельно з переговорами Союз продовжує готувати контрзаходи на випадок, якщо перемовини закінчаться незадовільним результатом. ЄС схвалив тарифи на 21 мільярд євро американських товарів, які можуть бути швидко запроваджені у відповідь на мита США на метали. Тарифи ЄС будуть спрямовані на політично чутливі американські штати, включаючи, зокрема, такі товари, як соєві боби з Луїзіани — штат, звідки родом спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон, а також сільськогосподарську продукцію, м'ясо птиці й мотоцикли.

ЄС також підготував додатковий список тарифів на 95 мільярдів євро американських товарів у відповідь на так звані дзеркальні мита й тарифи на автомобілі, запроваджені Трампом. Потенційні мита ЄС будуть спрямовані на промислові товари, включаючи літаки Boeing Co., автомобілі американського виробництва та бурбон. Союз також проводить консультації з державами-членами, щоб визначити стратегічні сфери, в яких США покладаються на Союз, а також потенційні заходи, які виходять за межі тарифів, такі як експортний контроль і обмеження на закупівельні контракти.

ЄС, який хоче укласти взаємовигідну угоду, оцінить будь-який кінцевий результат і після цього вирішить, який “рівень асиметрії” в торговельній угоді він готовий прийняти.

Як писало Politico, торговельні переговори Трампа стосуються не лише торгівлі, але й технологічного регулювання, витрат на оборону, критично важливих корисних копалин — навіть війни та миру: президент США перетворив тарифні перемовини на список зовнішньополітичних бажань, розглядаючи широке коло безпосередньо не пов'язаних із торгівлею питань. 

Джерело матеріала
loader
loader