Чому казати "накладений платіж" неправильно: як замінити цей вислів
Чому казати "накладений платіж" неправильно: як замінити цей вислів

Чому казати "накладений платіж" неправильно: як замінити цей вислів

Замість такого неправильного словосполучення треба використовувати всього одне слово-відповідник.

Ви дізнаєтеся:

Коли ми купуємо щось за допомогою інтернету, то нерідко серед способів оплати можемо обирати "накладений платіж" – саме так багато хто називає спосіб, коли за придбаний товар ми платимо після його отримання на пошті.

Але мало хто здогадується, що так казати неправильно, а ще менше людей знають, яким словом треба замінити це словосполучення, щоб говорити правильно. Про це розповіла ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.

"Часом купуєш щось онлайн і пропонують тобі спосіб оплати такий як "накладений платіж" або "накладний платіж". Насправді немає такого словосполучення в українській мові. Це все з російської. Ми кажемо "післяплата". Запам'ятайте – не "накладений" і не "накладний" платіж, а тільки "післяплата". Ось так правильно українською", – пояснила Багній.

Дивіться відео про те, чому казати "накладений платіж" неправильно:

Раніше Главред розповідав, як сказати українською "макушка" і "челюсть" – вчителька закликала уникати помилок. Насправді багато людей припускаються помилки, неправильно перекладаючи такі слова українською мовою.

Також раніше вчителька дала відповідь, як сказати українською "половник" і "кувшин". Досить часто ці слова перекладають неправильно.

Вас також може зацікавити:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Джерело матеріала
loader
loader