Історик Сергій Плохій залишив посаду директора українського інституту в Гарварді
Історик Сергій Плохій залишив посаду директора українського інституту в Гарварді

Історик Сергій Плохій залишив посаду директора українського інституту в Гарварді

Історик Сергій Плохій йде у відставку з посади директора Українського наукового інституту Гарвардського університету. Про це інститут повідомляє на сторінці у Facebook.

- Після 12 років з HURI наш директор Сергій Плохій йде у відставку. Бажаємо йому всього найкращого, — йдеться у повідомленні.

В останній день на посаді директора Плохій подякував колегам з інституту за спільну роботу над зміцненням існуючих програм та створення й розвитку нових.

- Для мене було привілеєм та честю очолювати інститут протягом останніх 12 років. Роки, позначені тривогою та викликами війни, але також можливостями, які інституції, як HURI, пропонують просунути те, що гасло Гарварду називає "добрі знання" про Україну, — сказав він.

У наступному навчальному році інститут очолить Террі Мартін, якому Плохій висловив "найкращі побажання". Він зазначив, що зробить "все можливе, щоб підтримати його та співробітників HURI у продовженні місії Інституту в наступні місяці та роки".

Сергій Плохій — історик, член PEN Ukraine, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті та доктора Оксфордського університету. Автор більше десятка книг з історії України та Східної Європи, зокрема "Брама Європи", "Ядерне безумство", "Атоми і попіл". Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018) за книгу "Брама Європи". 

Сергій Плохій народився у Нижньому Новгороді, закінчив Дніпровський університет, кандидатську дисертацію захищав в Університеті дружби народів в Москві, ступінь доктора історичних наук отримав у КНУ ім. Шевченка.

У 2007 році зайняв за конкурсом посаду професора історії України Гарвардського університету. З 2013 року Сергій Плохій — директор Українського наукового інституту.

Тері Мартин — професор Гарвардського університету, українською мовою видана його праця “Імперія національного вирівнювання. Нації та націоналізм у Радянському Союзі (1923-1939 роки)”.

  • 28 червня президент Польщі Анджей Дуда під час прощального візиту до Києва подарував Володимиру Зеленському копію прапора часів повстання 1863 року.
  • 4 червня перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко очолив оновлений склад наглядової ради КПІ.
Теги за темою
Історія
Джерело матеріала
loader
loader