Вучич звинуватив ректора Белградського університету в тероризмі
Вучич звинуватив ректора Белградського університету в тероризмі

Вучич звинуватив ректора Белградського університету в тероризмі

Президент Сербії Александр Вучич звинуватив ректора Белградського університету Владана Джокича у тероризмі.
 
Про це пише сербське відділення "Радіо свобода". 
 
"У найбільшій партії панує величезне невдоволення результатами переговорів з Джокичем, який проявив абсолютну безвідповідальність, легковажність та брав участь у спробі повалення держави", – заявив Вучич на прес-конференції і додав, що члени провладної Сербської прогресивної партії "не розмовлятимуть з терористами та тими, хто зруйнував державу, а Джокич — один із них".
 
Ректор Белградського університету Владан Джокіч був одним із промовців на масовому студентському протесті, що відбувся в суботу на площі Славія. Він також є одним із членів академічної спільноти, які з самого початку підтримували студентські блокади факультету, які розпочалися після загибелі 16 людей внаслідок обвалу навісу на залізничному вокзалі Нові-Сад у листопаді 2024 року.
 
В середині квітня Джокіча викликали до поліції на "бесіду" як громадянина в рамках попереднього розслідування зловживання службовим становищем. Тоді він зазначив, що не скоював жодного злочину.
 
Протягом останніх місяців поліція заарештувала ще кількох університетських професорів, які підтримували студентські блокади, за підозрою у зловживанні службовим становищем.
 
Встановлення квот для зарахування нового покоління студентів до державних університетів є однією з вимог частини академічної спільноти, об'єднаної навколо ініціативи "Бунтівний університет". Ця ініціатива на 17 днів заблокувала перехрестя перед будівлею уряду Сербії в центрі Белграда.
 
Вучич на пресконференції заявив, що "жоден член уряду від СНС не голосуватиме" за встановлення квот на вступ до університетів.
 
Дві інші вимоги академічної спільноти – це розпуск Робочої групи з розробки проєкту Закону про вищу освіту та проведення громадського обговорення цього закону, а також скасування змін до Положення про норми роботи університетів, на основі яких замість попередніх 20 робочих годин на тиждень для науки їх було скорочено до п’яти.

 

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader