/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F63ad342037269126b61552040f952a9c.jpg)
Фармацевтичний ринок чекає на оперативні дії МОЗ після чотирьох місяців обговорень, – депутатка
"Після чотирьох місяців непростих перемовин ми нарешті отримали компромісний варіант проекту Постанови щодо регулювання маркетингових договорів, який обговорювався усіма учасниками ринку – виробниками, дистриб'юторами, аптечними мережами, пацієнтськими організаціями. Ця модель дає змогу виконати головну ціль – забезпечити справедливу ціну на ліки для пацієнта і дати змогу ринку функціонувати в цей важкий для усіх час", – наголосила Дмитрієва, про це пише ТСН.
За її словами, Міністерство охорони здоров'я має в оперативному порядку підготувати відповідну постанову та вже цього тижня винести її на розгляд Кабінету Міністрів.
"Ми не можемо більше зволікати. Поки на ринку немає реальної конкуренції, а замість неї діють адміністративні та непрозорі обмеження, пацієнт не отримує справедливої ціни. Це потрібно змінювати зараз", – заявила депутатка.
Дмитрієва нагадала, що неодноразово критикувала уряд за впровадження фрагментарних рішень без системного аналізу, зокрема без виконання вимог рішення РНБО №69/2025 щодо попереднього аналізу структури ціноутворення спільно з Антимонопольним комітетом.
"До сьогодні такого аналізу не проведено, а регуляторні кроки вже впроваджено. Це суперечить логіці реформування і створює ризики для ринку та пацієнтів", – зазначила вона.
Депутатка також підкреслила, що механізм формування цін на ліки – багаторівневий, і спроби покласти відповідальність лише на одну зі сторін ланцюга постачання є хибними.
"Лише комплексна відповідальність усіх – виробників, дистриб’юторів, аптек – дозволить сформувати справедливу модель. Інакше реформи залишаться формальністю без жодного ефекту", – резюмувала Дмитрієва.

