/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F132c41edc77639b4264c2e0e72c50d53.jpg)
Іран заборонив гендиректору МАГАТЕ доступ до своїх ядерних об’єктів - ЗМІ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico із посиланням на іранські ЗМІ.
Віцеспікер парламенту Ірану Хамід Реза Хаджи Бабаї оголосив про рішення щодо Гроссі у суботу під час похорону високопоставлених військових та вчених-ядерників, які загинули в результаті нещодавніх ударів Ізраїлю, повідомляє інформагентство Mehr.
Раніше Іран дозволив МАГАТЕдоступ та здійснення інспекцій своїх ядерних об’єктів та використання складних пристроїв спостереження. Це було ключовим зобов’язанням у рамках ядерної угоди, яку Тегеран підписав з Францією, Росією, Великою Британією, США, Німеччиною та ЄС у 2015 році, щоб тримати іранську програму під контролем.
Перша адміністрація президента США Дональда Трампа вийшла із цієї угоди у 2018 році. Під час нещодавніх переговорів щодо ядерної програми Іран погрожував зняти камери спостереження.
Як повідомляв Укрінформ, Іран заперечив плани відновлення ядерних переговорів зі Сполученими Штатами після того, як американський президент Дональд Трамп припустив, що угода може бути укладена вже наступного тижня.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі також відхилив прохання інспекторів ООН оцінити масштаби пошкоджень на ядерних об’єктах, що зазнали бомбардувань США та Ізраїлю, які він назвав «значними і серйозними». За його словами, Іран наразі не планує приймати у себе генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

