Китай та Нідерланди хочуть поглибити співпрацю в умовах "глобальних викликів"
Китай та Нідерланди хочуть поглибити співпрацю в умовах "глобальних викликів"

Китай та Нідерланди хочуть поглибити співпрацю в умовах "глобальних викликів"

Китай і Нідерланди в четвер, 22 травня, заявили про намір поглибити співпрацю та комунікацію в умовах "глобальних викликів" шляхом зміцнення більш широких зв'язків між Китаєм і Європейським Союзом.

Під час зустрічі в Пекіні міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив своєму колезі Каспару Вельдкампу, що Китай готовий сприяти розвитку відносин між Китаєм і ЄС та відновленню світової економіки.

"Китай готовий посилити комунікацію та діалог з Нідерландами і поглибити практичне співробітництво", – зазначив він.

Вельдкамп, своєю чергою, зазначив, що Європейський Союз і Нідерланди "хочуть співпрацювати з Китаєм у вирішенні глобальних викликів, перед якими ми стоїмо".

"Сподіваюся, що ми зможемо використати цей візит також для пошуку шляхів поглиблення співпраці з таких питань, як клімат і перехід до зеленої економіки, підтримка багатосторонньої системи та права жінок", – акцентував нідерландський міністр.

Нідерландський прем'єр-міністр Дік Шуф також сподівається на можливий візит до Китаю пізніше цього року, сказав Вельдкамп.

Протягом останніх місяців ЄС і Китай активізували контакти.

В середині квітня прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес відвідав країну, а нещодавно комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович провів переговори зі своїми китайськими колегами.

На липень заплановано зустріч ЄС-Китай на високому рівні.

Нещодавно президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що країни готові співпрацювати з надійними торговельними партнерами в Європі після того, як Трамп ввів загальні торговельні тарифи.

22 квітня міністр закордонних справ Китаю Ван Ї поспілкувався зі своїм британським колегою Девідом Леммі щодо "безкарного одностороннього залякування" у світі.

Також нещодавно ЗМІ писали, що Китай збирається скасувати санкції проти п'яти нинішніх і колишніх депутатів Європарламенту, які критикували порушення прав людини в країні, тим самим відкривши шлях до торговельних переговорів.

На початку травня китайський лідер Сі Цзіньпін заявив, що його країна готова співпрацювати з лідерами ЄС.

Джерело матеріала
loader
loader