/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F967ff1b2d70ed9b59b071493261a7535.jpg)
Експортерам молочки нагадали, які квоти ЄС можуть повернутися з червня
Експортерам молочки нагадали, які квоти ЄС можуть повернутися з червня
Правила торгівлі молочною продукцією між Україною та Євросоюзом після 5 червня досі невідомі, а сценарій «повернення до статусу 2021 року» ймовірний.
Про це повідомляє партнер проєктів «Інфагро» Максим Фастєєв у своєму Telegram-каналі UA-82,5.
«Досі не маємо офіційних повідомлень щодо правил торгівлі після 5 червня — дати закінчення поточних умов торговельних преференцій (АТЗ) з ЄС. Брак комунікації — погано, але при цьому лишається надія, що результат поточних переговорів буде покращений до дедлайну», — зазначив експерт.
Отже фахівці нагадали, що режим АТЗ закінчується 5 червня, після того торгівля здійснюється в межах зони вільної торгівлі (ЗВТ). Поліпшення умов торгівлі (відмова від квот або збільшення обсягів квот) буде здійснюватися в межах 29 статті ЗВТ.
«До оприлюднення офіційних рішень перемовин розглядаємо варіант повернення квот», — пояснюють фахівці.
Вони розрахували квоти для трьох груп молочних товарів: свіжа категорія (молоко, вершки, кисломолочна продукція) та згущене молоко — 10 тис. т на рік, сухе молоко — 5 тис. т на рік, масло — 3 тис. т на рік.
«За наявного варіанту річних квот обсяг із червня до кінця року буде дорівнювати половині або 7/12 від річного обсягу. Для більшості позицій у межах квоти імпортери мають проходити ліцензування, для окремих позицій діє правило «first come, first served», — додають експерти.
І нагадують, що молочні позиції без квот — усі сири (0406) та сироватка (0404, крім 040490) — після 5 червня залишаться з 0 митом під час експорту до ЄС.
«З огляду на проаналізовану інформацію та дані статистики, в зоні ризику за сценарію «повернення до статусу 2021 року» насамперед знаходиться сухе молоко, обсяги експорту якого в 2024 році перевершили квоту в 3 рази й поточного року також мають високі показники», — підсумували фахіці.
