Штраф за драгер: коли водій може оскаржити показники і що робити
Штраф за драгер: коли водій може оскаржити показники і що робити

Штраф за драгер: коли водій може оскаржити показники і що робити

В Україні боротьба з нетверезими водіями залишається одним з пріоритетів поліції. За кермування в стані алкогольного сп’яніння передбачено серйозне покарання — штраф від 17 000 гривень і позбавлення прав щонайменше на рік.

Найчастіше поліцейські використовують алкотестер «Драгер», аби визначити, чи вживав водій алкоголь. Але чи справді його показів достатньо, аби людину покарали?

Алкотестер. Фото: Youtube

Досвідчені автоюристи нагадують: результат "Драгера" — ще не підстава для штрафу. І найголовніше — водій має законне право відмовитися від тестування на місці. Як не дивно, але така відмова не вважається порушенням, і за неї не передбачено жодних санкцій.

Якщо водій не погоджується проходити перевірку на місці або сумнівається в її достовірності, він має право вимагати медичну експертизу. І поліція зобов’язана забезпечити такий огляд — не пізніше ніж за 2 години з моменту зупинки. Медичний висновок у такому разі буде головним доказом у справі.

Навіть якщо «Драгер» показав перевищення норми, це ще не кінець. Водій має право оскаржити результат і пройти огляд у медичному закладі. Ба більше — в багатьох випадках саме додаткова експертиза рятувала водіїв від незаконного покарання, особливо якщо алкотестер був несправний або використаний із порушенням інструкції.

Раніше ми розповідали, що водіїв штрафують за їжу: чому поїдання за кермом може дорого коштувати

Також, 5%, 18% та військовий збір: як не влетіти на податки при продажі авто

Джерело матеріала
loader
loader