Лікарі Охматдиту вперше в Україні пересадили немовляті печінку від несумісного донора
Лікарі Охматдиту вперше в Україні пересадили немовляті печінку від несумісного донора

Лікарі Охматдиту вперше в Україні пересадили немовляті печінку від несумісного донора

Спеціалісти Охматдиту вперше в Україні провели АВО-несумісну трансплантацію печінки маленькій дитині

Як передає Укрінформ, про це повідомляє у Фейсбуці Охматдит.

«Маленький Максим з Чорнобаївки потрапив до Охматдиту в січні цього року з жовтяницею, млявістю, збільшеним животиком, знебарвленим калом та темною сечею. Після здачі низки аналізів та медичного огляду стало зрозуміло – чотиримісячна дитина потребує трансплантації печінки», - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, ситуація ускладнювалася тим, що не знайшлося жодного сумісного донора – в малюка та батьків були різні групи крові. Проте хвороба прогресувала, функції органу стрімко погіршувалися. Тоді Максим потрапив у відділення анестезіології. Іншого шансу на життя, окрім пересадки, не було.

Зазначається, що у світі відома практика проведення трансплантації органів тоді, коли група крові донора і реципієнта не збігається. Це називається АВО-несумісною трансплантацією. У дорослій медицині такі випадки поодинокі, дитяча — ще складніша.

В Україні таких операцій раніше ніколи не проводили.

«АВ0-несумісна трансплантація – це вихід із ситуацій, коли ми не маємо можливості виконати трансплантацію за стандартними умовами сумісності пари донор-реципієнт. Це актуально і для нашої країни, де вкрай низька (2-3 донора з діагностованою смертю мозку на 1 млн населення) донація органів після смерті. А можливість виконання цього типу трансплантації демонструє найвищі кваліфікаційні та експертні можливості нашого центру. Все заради дітей», – пояснює лікар-трансплантолог Охматдиту. Олег Годік.

Як розповідає лікарка-гепатолог Анастасія Морозова, вони знали: або чекають і втрачають дитину, або наважуються на новий для України крок. За її словами, у медицині є моменти, коли неможливе треба зробити можливим — просто тому, що іншого виходу немає.

«Ми детально проговорили кожен крок і кожен ризик. Командою зібрали консиліум, вивчили міжнародні протоколи, отримали консультації від колег за кордоном — і розпочали підготовку до операції», - каже Морозова.

Тато хлопчика - військовослужбовець, нині він боронить країну на фронті. Тож було ухвалено рішення трансплантувати частину печінки від мами. У неї ІІ група крові, у дитини – І. Щоб знизити ризик відторгнення через різну групу крові, Максиму заздалегідь провели курс заміни плазми крові і призначили спеціальну імуносупресивну терапію - препарати, які допомагають уникнути відторгнення органа.

Спеціалісти постійно контролювали титри анти-А і анти-В. Це показники, які свідчать, скільки в організмі дитини залишилось антитіл, що можуть відторгнути нову печінку. Вони мають бути на дуже низькому рівні. Тому навіть перед самою операцією ще раз набрали аналіз. І тільки після того, як отримали результат прямо під час підготовки, розпочали хірургічне втручання.

Операція тривала понад 20 годин. Команда спеціалістів Охматдиту успішно провела трансплантацію печінки.

Післяопераційний період Максим провів у відділенні анестезіології. Станом на сьогодні орган прижився, малюк виписаний додому та щотижня приїжджає до лікарні на обстеження.

Як повідомляв Укрінформ, у поліклініці НДСЛ «Охматдит» створили відділення нефрології та діалізу за фінансування уряду Німеччини.

Фото: Охматдит

Теги за темою
Діти Медицина
Джерело матеріала
loader
loader