Білл Гейтс планує роздати свої статки до кінця 2045 року
Білл Гейтс планує роздати свої статки до кінця 2045 року

Білл Гейтс планує роздати свої статки до кінця 2045 року

Білл Гейтс, співзасновник Microsoft і філантроп, пообіцяв у четвер роздати майже всі свої статки протягом наступних двох десятиліть і заявив, що найбідніші верстви населення світу отримають близько 200 мільярдів доларів через його фонд.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

69-річний мільярдер заявив, що прискорює реалізацію своїх планів щодо розподілу своїх статків і закриття Фонду Гейтсів до 31 грудня 2045 року.

«Люди багато чого скажуть про мене, коли я помру, але я твердо вирішив, що «він помер багатим» не буде одним з них», - йдеться у заяві Гейтса, опублікованій на його вебсайті.

У неявному докорі Гейтса щодо скорочення президентом Дональдом Трампом допомоги від найбільшого донора світу – Сполучених Штатів, мільярдер заявив, що хоче допомогти зупинити смерть новонароджених, дітей і матерів від причин, яким можна запобігти, покласти край таким хворобам, як поліомієліт, малярія і кір, а також зменшити бідність.

«Неясно, чи будуть найбагатші країни світу продовжувати захищати своїх найбідніших людей», - додав він, відзначивши також скорочення фінансування з боку основних донорів, включаючи Великобританію і Францію.

Гейтс зробив цю заяву на 25-ту річницю Фонду, який він заснував разом зі своєю тодішньою дружиною Меліндою Френч Гейтс у 2000 році, а пізніше до них приєднався інвестор Воррен Баффет. За словами Гейтса, фонд закриється після того, як він витратить близько 99% свого власного статку. Засновники спочатку очікували, що фонд припинить свою діяльність через десятиліття після їхньої смерті.

З моменту заснування фонд роздав 100 мільярдів доларів, допомігши врятувати мільйони життів і підтримавши такі ініціативи, як створення вакцини Gavi і Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Гейтс, статки якого сьогодні оцінюються приблизно в 108 мільярдів доларів, очікує, що до 2045 року фонд витратить близько 200 мільярдів доларів, причому остаточна цифра буде залежати від ринків та інфляції.

Фонд вже є величезним гравцем у сфері глобальної охорони здоров'я, з річним бюджетом, який досягне 9 мільярдів доларів до 2026 року. Гейтс зіткнувся з критикою за свою надмірну владу і вплив у цій сфері без необхідної підзвітності, в тому числі у Всесвітній організації охорони здоров'я.

Сам він також був об'єктом конспірологічних теорій, особливо під час пандемії COVID-19.

За останні місяці Гейтс кілька разів говорив з президентом США Дональдом Трампом про важливість продовження інвестицій у глобальну охорону здоров'я. «Я сподіваюся, що інші заможні люди замисляться над тим, наскільки вони можуть прискорити прогрес для найбідніших людей у світі, якщо збільшать темпи і масштаби своїх пожертвувань, адже це такий глибоко впливовий спосіб віддячити суспільству», - написав Гейтс.

Як повідомляв Укрінформ, Білл Гейтс допоміг розпочати будівництво першого ядерного реактора нового покоління у США.

Фото: Gates Ventures

Теги за темою
Дональд Трамп Microsoft
Джерело матеріала
loader
loader