З травня по червень в Україні триває пік активності кліщів. У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, як захиститися від небезпечних укусів.
Там нагадали, що сезон активності цих павукоподібних триватиме майже до кінця осені, та пік очікується у травні-червні, а також – вересні-жовтні.
«Зловити» кліща можна не лише в лісі, а й на міських газонах, у парках чи навіть на власному подвір’ї. Попри поширений міф, вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею – проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.
Як знизити ризик укусу кліща
- Утримайтеся від прогулянок лісом.
- Завжди тримайтеся ближче до центру стежок та не заходьте у траву обабіч.
- Якщо плануєте гуляти там, де росте трава, подбайте про безпечний одяг: щільно прилягає до тіла, світлий із довгими рукавами та штанинами. Бажано також знехтувати стилем і заправити штани у шкарпетки.
- Не сидіть та не лежіть на траві.
- Оберіть і застосовуйте репеленти – засоби, що відлякують комах.
- Кожні дві години прогулянки оглядайте себе та своїх близьких.
- Після повернення додому прийміть душ і ретельно виперіть одяг.
Що робити, якщо вкусив кліщ
- Витягніть кліща якомога швидше. Не заливайте його спиртом, олією або іншими речовинами. Витягнути кліща можна спеціальним пінцетом, який можна придбати в аптеці чи зоомагазині. Також можна звернутися до травмпункту.
- Після укусу місце треба обробити антисептиком. Також варто ретельно помити руки милом. Здавати кліща на аналіз не потрібно.
- Спостерігайте за своїм станом протягом кількох тижнів. Якщо підвищиться температура та з’являться почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря. Також звернутися до лікаря потрібно, якщо кліщ пробув на тілі понад 36 годин.
Нагадаємо, як захистити себе від малярії.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!