Позиція Орбана щодо вступу України суперечить рішенням ЄС - представник Єврокомісії
Позиція Орбана щодо вступу України суперечить рішенням ЄС - представник Єврокомісії

Позиція Орбана щодо вступу України суперечить рішенням ЄС - представник Єврокомісії

Заперечення, які прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан публічно висловив проти членства України в ЄС, є беззмістовними, адже суперечать вже прийнятим рішенням Європейської ради. 

Про це у Брюсселі під час дискусії щодо шляху України й Молдови до ЄС, яка відбулася під егідою Центру європейської політики (ЕРС) заявив керівник Генерального директорату Єврокомісії з питань сусідства та розширення (DG ENEST) Герт Ян Коопман (Gert  рішеннямJan Koopman).

Саме так представник Єврокомісії відповів на запитання кореспондента Укрінформу про ставлення до спроб Віктора Орбана підмінити базовий принцип процесу розширення ЄС, що оснований на досягненнях кожної з країн-кандидатів, на визнання власної економічної неспроможності, коли угорський лідер стверджує, що наслідком членства України в ЄС стане банкрутство Угорщини.

«Щодо позиції, яка була публічно озвучена прем’єр-міністром Угорщини. Ми маємо дивитися на правовий контекст, в якому ми діємо. Європейська рада, яка включає всі 27 країн-членів, вирішила відкрити з Україною переговори про входження та визнала її статус як країни-кандидата. Тож це питання узгодженості та змістовності, коли хтось хоче стверджувати, що ця країна не має бути членом Євросоюзу», - наголосив генеральний директор DG ENEST.

Він також зауважив, що ідея угорського лідера, що будь-яка з країн-членів, включаючи Угорщину, може стати банкрутом внаслідок приєднання до ЄС нових країн-членів, не відповідає історичним фактам.

«Нещодавно МВФ, який не є палким прихильником розширення ЄС та дотримується доволі холодних поглядів щодо його економічної ефективності, оприлюднив цікаве дослідження. Ця доповідь свідчить, що розширення 2004 року генерувало збільшення ВПП на 10 відсотків не лише для нових країн-членів, але й для тих, що вже були до цього. Тож я вважаю, що істиною є протилежне: Україна і Молдова після входження до ЄС посилять економіку вже існуючих країн-членів та самі отримають економічну вигоду від цих країн», - зазначив Коопман.

За його словами, цілком природно, що така економічна інтеграція буде супроводжуватися певним перехідним періодом та уточненнями існуючих регуляторних правил, і це є нормальним процесом. Але стратегічно й економічно розширення веде до економічного зростання залучених сторін, а не навпаки.

«Це не є лише особистим поглядом. Це є точкою зору Європейської комісії, яка спирається на очевидні факти», - додав керівник DG ENEST.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час виступу у парламенті країни заявив, що Будапешт виступає проти вступу України до ЄС, оскільки такий розвиток "призведе до банкрутства Угорщини", і тому не може бути підтриманий.

Фото: ЕРА 

Теги за темою
Україна Єврокомісія
Джерело матеріала
loader