Питання подальшого правового статусу українців в ЄС вирішуватимуть у червні – Фіала
Питання подальшого правового статусу українців в ЄС вирішуватимуть у червні – Фіала

Питання подальшого правового статусу українців в ЄС вирішуватимуть у червні – Фіала

Питання подальшого  правового статусу українців в ЄС вирішуватимуть у червні – Фіала

Прем'єр Чехії заявив, що країна не чекатиме до останнього з рішенням про статус українців, але узгодить його із ЄС.

Питання щодо можливого продовження дії правового статусу українських біженців у Європі визначать на засіданні на рівні міністрів внутрішніх справ країн Європейського Союзу, яке заплановане у червні, заявив на спільній із Володимиром Зеленським пресконференції прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Він зазначив, що Чеська Республіка прийняла більше всього українських біженців на душу населення і, врешті частину вдалось успішно інтергувати в економіку країни – 160 тисяч українських біженців працевлаштовані у Чехії.

«Захист біженців діє до березня 2026 року і, звісно, ми не можемо чекати до останньої хвилини із ситуацією, яка буде далі. Ми завжди говоримо, що пропозиції будуть залежати від розвитку актуальної ситуації, але потрібно вирішити, що буде після березня 2026 року», - сказав Фіала.

Президент України Володимир Зеленський у свою чергу зазначив, що Україна відкриває в Чехії UNITY HUB – Центр української єдності, який дасть можливість краще взаємодіяти із громадянами України в Чехії.

«Ми дуже віримо, що після закінчення гарячої стадії війни в українців буде можливість повернутись. В людей було багато причин виїхати з країни і наше завдання допомогти їм повернутись в Україну та знайти себе там», - сказав Зеленський.

Нагадаємо, що деректива ЄС, яка дає українцям право на проживання, має статус тимчасової, що створює незручності для громадян України в країнах ЄС. Водночас в Європі розглядають можливість зміни цього статусу на інший і це питання планують вирішити цього року.

Майже п'ять мільйонів українців, які опинилися за кордоном через війну, формують новий економічний феномен — їхній сукупний економічний потенціал майже дорівнює ВВП усієї України. Економіст Олексій Кущ у статті «Від біженців до інвесторів. Час думати, як повертати трильйони розсіяного українства додому» аналізував, як перетворити цю віртуальну економічну силу на реальний ресурс для відродження економіки України.

Джерело матеріала
loader