/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Ff6f55262e7edb8b50a61541c76967bb3.jpg)
Україна вперше долучилася до розроблення Науково-технічної стратегії НАТО
Українські фахівці вперше беруть участь у розробленні нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО.
Участь України у новому проєкті НАТО
Як повідомляє Міністерство оборони, це стало можливим завдяки привілейованому членству України в Організації НАТО з науки та технологій (STO).
– Науково-технічна стратегія є основним засадничим документом, що окреслює завдання, цілі Альянсу в цій сфері та механізми їхньої реалізації, а також визначає політику, яку впроваджуватиме Рада НАТО з науки та технологій у найближчі шість років, – йдеться у повідомленні.
Як зазначають у Міноборони, залученість українських фахівців засвідчує довіру та зацікавленість партнерів у більш тісній співпраці з науковцями у сфері оборонних досліджень.
Директор Департаменту військової освіти і науки Володимир Мірненко вважає, що консолідація зусиль та належна координація допоможе досягти прогресу в реалізації Науково-технічної стратегії НАТО.
За його словами, формування спільної наукової бази знань та проведення заходів наукової дипломатії сприятимуть євроінтеграційним процесам та загальній взаємосумісності з НАТО.
Це дасть змогу поліпшити оборонні спроможності України завдяки спільним науковим здобуткам і технологічним новаціям, переконаний Володимир Мірненко.
STO – це допоміжний орган НАТО, що працює для задоволення науково-технічних потреб країн-партнерів завдяки створенню та розповсюдженню передових знань, нових розроблень та інновацій.

