/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2Fe3093411d6076e372a67e3c5e0a08eea.jpg)
Україна вперше долучилась до розробки науково-технічної стратегії НАТО
Фахівці системи Міністерства оборони вперше долучилися до розробки нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО. Про це повідомили в оборонному відомстві.
Така участь стала можливою завдяки привілейованому членству України в Організації НАТО з науки та технологій (STO).
Науково-технічна стратегія є базовим документом, що визначає цілі та завдання Альянсу у сфері науки й технологій на найближчі 6 років, а також окреслює політику, яку реалізовуватиме Рада НАТО з науки та технологій.
"Залучення наших фахівців свідчить про довіру та зацікавленість партнерів у посиленні співпраці з науковцями системи Міноборони у сфері оборонних наукових досліджень і розробок. Консолідація зусиль та належна координація допоможе досягти прогресу в реалізації Науково-технічної стратегії НАТО", — наголосив директор Департаменту військової освіти і науки Володимир Мірненко.
Він також підкреслив, що створення спільної наукової бази знань та розвиток наукової дипломатії сприятимуть євроінтеграційним прагненням України та підвищенню взаємосумісності з країнами-членами Альянсу.
Це, своєю чергою, посилить обороноздатність держави завдяки впровадженню спільних наукових розробок і технологічних інновацій.
- 21 березня 2025 року прем'єр Польщі Туск повідомив про рішення Євросоюзу посилити захист від Росії упродовж п'яти років.
- 26 березня генсек НАТО Рютте назвав Росію "найзначнішою і найтемнішою" загрозою для Альянсу.
- 2 квітня Рютте заявив, що Європа повинна "активізуватися", оскільки Сполучені Штати зосередяться на Азії.
- 4 квітня держсекретар США Рубіо сказав, що члени НАТО мають залучати більше коштів на оборону, адже "це не про гроші, а про можливості".

