/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F0f36fa23d5479364a93a2d45d323d040.jpg)
Мексика відмовилася від допомоги Трампа у боротьбі із наркотрафіком, хвилюється за суверенітет
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що президент США Дональд Трамп пропонував направити американські війська до Мексики для боротьби з незаконним обігом наркотиків, але сказала, що відхилила цю пропозицію, оскільки "суверенітет не продається". Про це повідомляє Reuters.
За словами Шейнбаум, під час однієї з розмов телефоном Трамп запропонував їй, щоб армія США прийшла на допомогу Мексиці у боротьбі із наркокартелями.
"І знаєте, що я йому відповіла? Ні, президенте Трампе, територія священна, суверенітет священний, суверенітет не продається, суверенітет люблять і захищають", – сказала Шейнбаум, додавши, що попри можливу співпрацю Мексика ніколи не прийме присутність військових Сполучених Штатів на її території.
У Раді національної безпеки США у відповідь на запит Reuters заявили, що Трамп тісно співпрацював із Шейнбаумом для досягнення "найбезпечнішого південно-західного кордону в історії", але поки результатів не досягнуто.
"Небезпечні іноземні терористичні організації продовжують загрожувати нашій спільній безпеці, а наркотики та злочинність, які вони поширюють, загрожують американським громадам по всій країні", – заявили у Раді.
Раніше Трамп публічно заявив, що США вживуть односторонніх військових заходів, якщо Мексика не зможе ліквідувати наркокартелі.
- 4 березня 2025 року набрали чинності мита Дональда Трампа проти найбільших торгових партнерів США. Мита на імпорт з Канади та Мексики встановлені на єдиному рівні 25% (крім канадських енергоносіїв, які обкладаються митом розміром 10%), а мита на китайський імпорт збільшились удвічі, до 20%.
- Президентка Шейнбаум заявила, що запровадження адміністрацією Трампа 25%-х мит на імпорт до Сполучених Штатів продукції, виробленої в Мексиці, не має під собою ніяких підстав.
