Продаж авто з-за кордону: юристи вказали на важливий нюанс
Продаж авто з-за кордону: юристи вказали на важливий нюанс

Продаж авто з-за кордону: юристи вказали на важливий нюанс

Питання переоформлення автомобіля при перебуванні власника за кордоном стає актуальним для багатьох українців. У цій ситуації існують законні механізми передачі права власності на транспортний засіб, які дозволяють уникнути юридичних проблем у майбутньому.

За інформацією порталу Юристи.ua, фахівці надають два основні варіанти вирішення цієї проблеми. Експерти зазначають, що процедура можлива як дистанційно через застосунок "Дія", так і через оформлення нотаріальної довіреності.

"Є два варіанти вирішення проблеми: власник може переоформити автомобіль через застосунок Дія або оформити довіреність у консульстві чи в закордонного нотаріуса", — пояснює юрист Владислав Дерій у своїй відповіді на запитання користувача.

Продаж авто з-за кордону: юристи вказали на важливий нюанс - Фото 1

При використанні першого способу власник транспортного засобу переоформлює автомобіль через застосунок "Дія", що не потребує сплати податків за перший продаж автомобіля. Після підписання документів їх передають адміністратору сервісного центру МВС, який закріплює обрані номери та роздруковує свідоцтво про реєстрацію. Готовий пакет документів надходить покупцю через відділення Укрпошти, а електронні документи з'являються в застосунку "Дія".

Якщо обирається другий спосіб, власник оформляє довіреність на продаж автомобіля в консульстві або в закордонного нотаріуса. У деяких випадках може знадобитися апостиль.

Однак юрист наголошує на важливому моменті: "Відповідно до частини третьої статті 238 Цивільного кодексу України, представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку представляє, у своїх інтересах". Це означає, що довіреність має бути оформлена не на покупця, а на третю особу, яка піде разом з покупцем до сервісного центру МВС або нотаріуса для переоформлення автомобіля.

Адвокат Юрій Айвазян додає, що для переоформлення транспортного засобу необхідно надати документи, які підтверджують право власності на автомобіль. Серед них:

  • документи, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу;
  • заява (заповнюється в територіальному сервісному центрі);
  • свідоцтво про реєстрацію;
  • паспорт громадянина України покупця та продавця;
  • копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • платіжні документи, які засвідчують оплату адміністративної послуги.

При перереєстрації транспортних засобів у разі зміни власників зняття з обліку не проводиться. Експертне дослідження транспортного засобу не є обов'язковим і проводиться за бажанням при перереєстрації.

Джерело матеріала
loader