«Укрзалізниця» вперше за понад 30 років отримала нові плацкартні вагони
«Укрзалізниця» отримала від Крюківського вагонобудівного заводу (КВБЗ) шість нових плацкартних вагонів. Про це повідомляє «Главком» з посиланням Міністерство розвитку громад та територій.
Кожен вагон має 58 місць. Нові вагони зберігають знайому конфігурацію місць, але отримали низку важливих оновлень.
Серед нововведень:
- полички з м’якими боковими спинками для комфортнішого сну;
- ергономічна конструкція східців для зручного підйому на верхні полиці;
- міні-перегородки між місцями та проходом для більшої приватності;
- спеціальні ніші під нижніми полицями для зберігання негабаритної поклажі – військових рюкзаків або туристичних валіз тощо.
Вагони мають світлий інтер'єр, місця для сидіння на верхніх полицях, індивідуальні світильники з регулюванням яскравості, USB-порти й розетки для всіх пасажирів, оновлену систему кондиціонування і вентиляції.
Вагони вже внесені до складу поїздів №21/22 Харків-Львів і №103/104 Львів-Краматорськ та курсуватимуть з вихідних.
Як повідомлялося, компанія стала лідером за доходом серед підприємств у сфері транспорту і пошти у 2024 році. «Укрзалізниця» торік отримала 102,9 млрд грн доходу (+11% за рік). Втім, за підсумками року компанія все одно вийшла у збитки: 4,2 млрд грн.
До слова, колегія суддів Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) оголосила обвинувальний вирок чотирьом колишнім службовим особам філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця». Їх звинувачують у зловживанні своїм службовим становищем та заволодінні коштами ПАТ «Укрзалізниця» в сумі 98,2 млн грн.
Формально кошти були оформлені шляхом документального оформлення безтоварних операцій із придбання мазуту флотського і дизельного пального в ТОВ «Скела Терциум». Але, як з’ясувало слідство, насправді ці матеріали не поставлялись ані до паромів, для потреб яких укладались договори поставки палива, ані до орендованих резервуарів.

