Німецька олива EMKA: новий онлайн підбір
Навіть якщо заправити у найдосконаліший двигун найсучаснішу оливу, мотор може не виправдати покладених на нього сподівань – якщо зазначена олива не буде підібрана правильно. На прикладі продукції німецького виробника EMKA розбираємось, як швидше і простіше підібрати оливу для двигуна.
З одного боку, EMKA Schmiertechnik GmbH – суто німецький виробник, що разом з власною науковою лабораторію і виробничими підприємствами базується на південному заході Німеччини (м. Бретцфельд) і своїми продуктами відомий перш за все європейському споживачеві. З іншого – оливи та інші витратні матеріали автомобільного призначення цієї компанії офіційно представлені в Україні, і вітчизняні споживачі мають до них повний доступ. Тому і цікаво прослідкувати, як в такого авторитетного виробника налагоджена допомога автомобілістові під час вибору оливи.
З чого обирати
Перш за все, слід знати, що виробник мастильних матеріалів EMKA, ведучи свою історію з 1940 року, має величезний асортимент олив. Тому допомога споживачеві дійсно потрібна. Обрати оливу можна не виходячи з дому – і на українському, і на глобальному сайтах компанії є система підбору.
Всі оливи в ній розбиті на групи: для легкових машин, для легкого комерційного транспорту, для вантажних авто, для мотоциклів, сільгосптехніки, будівельної і морської техніки, для промислового обладнання. Натиснувши відповідну “кнопку” (ми, звісно ж, заявили себе власником легковика), споживач потрапляє у перелік брендів автовиробників – як базову точку пошуку.
Як підібрати оливу для двигуна
Починати підбір оливи з марки автомобіля – цілком розумний крок. На сайті Emka можна обрати свою марку з запропонованого переліку, а можна набрати в рядку перші кілька літер – і система допоможе вам, послужливо пропонуючи можливі варіанти. Для прикладу ми взяли два популярних автомобілі з двох протилежних цінових сегментів – Daewoo Lanos 1,5 та дизельний Volkswagen Golf VII 2,0.
В обох випадках портал Emka видав нам на вибір не тільки варіанти кузова, але й всі можливі двигуни, якими комплектувалася модель. Причому здивувала глибока поінформованість системи. Наприклад, стосовно “Ланоса” нам запропонували обидва 1,5-літрових двигуна, які встановлювали на народну модель у різних країнах світу – 86-сильний 8-клапанний, добре відомий в Україні і в Європі, і 100-сильний 16-клапанний, поширений на інших ринках. А для 2,0-літрового дизеля Golf VII нам показали аж чотири варіанти його потужності. Вказана також паспортна ємність змащувальної системи у літрах.
Для кожного двигуна сайт видає по кілька моторних олив марки Emka, які відповідають вимогам виробника (5 типів для Lanos та 4 для Golf). Причому є два списки – короткий і розширений, для більш прискіпливих власників. Тут же приводяться рекомендовані автовиробником інтервали заміни оливи в двигуні, причому і для нормальних умов експлуатації, і для важких.
Кожна з запропонованих моторних олив має на сайті такий собі власний PDF-паспорт. У ньому приводяться дані про відповідність цього типу оливи специфікаціям ACEA, API та ILSAC, а також схвалення автовиробників, подробиці щодо її застосування та рекомендованих режимів експлуатації.
Додаткова інформація
Крім основної оливи автомобіля – моторної, на сторінці кожної моделі на сайті Emka є інформація про інші робочі рідини, потрібні для цього авто – трансмісійна олива, рідина гідропідсилювача керма, холодоагент кондиціонера, антифриз тощо.
Ще одна просто вражаюча деталь – нижче переліку олив для даного авто можна скачати кілька PDF-документів. В них – ілюстровані мануали щодо заміни олив, інструкція про обнулення лічильника міжсервісного пробігу, рекомендації з пошуку заливних та зливних пробок на агрегатах, у тому числі і в системі кондиціонування!
На завершення
Так, з одного боку, найпростіша відповідь на запитання “Як відібрати оливу для автомобіля?” – звертайтесь до рекомендацій виробника машини. Але насправді це простота уявна, адже і автовиробник пропонує заливати не одну конкретну оливу і не дві, і всі провідні виробники олив мають в каталогах по кілька сортів оливи потрібного класу якості і в’язкості. Як розібратись у цьому морі вимог і зустрічних пропозицій? Одне з ефективних рішень – звернутись на сайт одного провідних виробників мастильних матеріалів, де є онлайн-помічник з підбору, подібний тому, з яким ми познайомились тут.

