Зміни в комуналці та субсидіях і поява бензину зі спиртом: що очікує українців в травні
Зміни в комуналці та субсидіях і поява бензину зі спиртом: що очікує українців в травні

Зміни в комуналці та субсидіях і поява бензину зі спиртом: що очікує українців в травні

У травні 2025 року тарифи на електрику залишаться без змін, проте пільговий тариф для власників електроопалення буде скасовано. Виплати для ВВП продовжуватимуться, а субсидії будуть перераховані на неопалювальний період. Про ці та інші зміни у травні – у матеріалі Коротко про.

Комуналка: платіжки поменшали

Опалювальний сезон вже закінчився, тож платіжки за комуналку значно поменшали.

Приємно, що і чутки про підвищення тарифів поки що так і залишилися чутками.

Зокрема, як повідомили у Міністерстві енергетики, Кабмін продовжив дію «Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» до 31 жовтня 2025 року.

Таким чином, зберігається єдина фіксована ціна на електроенергію для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год. «Нічний тариф» для споживачів зі встановленим двозонним лічильником, який складає 2,16 грн за кВт*год, також залишається чинним.

Проте для власників електроопалення пільговий тариф 2,64 грн за перші 2000 кВт на місяць скасовується. Відтепер незалежно від обсягу споживання діятиме єдиний тариф - 4,32 грн за кВт*год.

Ціни на газ у травні 2025 року також залишаються без змін завдяки мораторію на підвищення тарифів. Для 98% українських споживачів, які є клієнтами компанії «Нафтогаз», кубометр блакитного палива коштуватиме, як і раніше, 7,96 грн. Річні цінові пропозиції інших постачальників, які функціонують на газовому ринку України, знаходяться в діапазоні від 7,79 до 9,99 грн за куб.

Субсидії та виплати ВПО

З 1 травня до 30 вересня в Україні будуть розраховані субсидії на неопалювальний період. Житлові субсидії на неопалювальний сезон з травня перепризначать для переважної більшості одержувачів автоматично, але за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад родини.

Нову заявку потрібно буде подати, наприклад, тим, хто орендує житло або має переселенців у домогосподарстві. Подати документи можна через Пенсійний фонд, застосунок «Дія» або ЦНАП.

Щодо ВПО, то уряд продовжив виплати ще на шість місяців з березня 2025 року. Відтак всі, хто вже отримує допомогу, матимуть автоматичне продовження виплат – подавати додаткову заяву не потрібно. Люди, які звертаються вперше, можуть оформити довідку внутрішньо переміщеної особи та подати заяву на отримання фінансової допомоги для всієї родини через застосунок «Дія».
 
Нагадаємо, що виплати для внутрішньо переміщених осіб складають 2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей та людей з інвалідністю.

Вікова надбавка до пенсії

Вікову надбавку до пенсії в Україні починають отримувати пенсіонери, яким у певному місяці виповнюється 70, 75 або 80 років.

Якщо пенсія не перевищує 10 340,35 грн, розміри надбавок складатимуть:

  • 70–75 років - до 300 грн;
  • 75–80 років - до 456 грн;
  • люди у віці 80+ років - до 570 грн.

Стандарти для світлофорів та біокомпоненти у паливі

У травні в Україні змінюються стандарти для світлофорів на дорогах. Зокрема, замість звичайного зеленого з'явиться смарагдове світло, а також зміниться вигляд стрілок, що регулюють напрямок руху. Світлофори для велосипедистів будуть обладнані спеціальним символом велосипеда. Крім цього, на пішохідних і транспортних світлофорах почнуть встановлювати таймери зворотного відліку. Також будуть запроваджені нові кнопки для виклику сигналу світлофора та пристрої звукового сповіщення.

З 1 травня набуває чинності Закон України від 04.06.2024 №3769-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту». Він зобов’язує використовувати рідке біопаливо в автомобільних бензинах. А саме – встановлено мінімальний обов’язковий вміст біоетанолу в бензині на рівні 5%. Головними перевагами такого рішення експерти вважають зниження шкідливих викидів та підтримку вітчизняного виробництва, проте таке паливо може виявитися дещо дорожчим.

Про плюси та мінуси такого нововведення, як воно може зашкодити автомобілю та про досвід інших країн у використанні біопалива – ми розповідали тут. 

Старт основної сесії НMT

1 травня стартує основна сесія національного мультитесту (НMT). Тестування проходитиме до 18 травня тричі на день.

Ключові дати:

  • 1–18 травня - основна сесія;
  • 17–19 червня - додаткова сесія;
  • 11–15 липня - спеціальна сесія.

До 7 травня всі зареєстровані учасники основної сесії національного мультипредметного тесту матимуть змогу завантажити запрошення для участі в тестуванні зі своїх персональних кабінетів. У ньому буде зазначено дату й час проведення тестування, а також адресу тимчасового екзаменаційного центру (ТЕЦ), де учасник проходитиме НМТ. Детально з інформацією можна ознайомитися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти

Джерело матеріала
loader
loader