/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F288321c0548af11e1e6610995c40e12f.jpg)
Що можна зробити з малини, крім варення: розкрита неймовірна користь плодів
Ви дізнаєтеся:
Малина - одна з найулюбленіших і найдоступніших ягід, яку можна зустріти практично в кожному куточку України. У сезон - влітку та ранньою осінню - її так багато, що не скористатися цим смачним достатком просто неможливо.
Ця ягода не тільки тішить солодким смаком, а й має потужні оздоровчі властивості. Завдяки високому вмісту антиоксидантів, малина допомагає організму боротися з окислювальним стресом і сприяє відновленню клітин, тим самим знижуючи ризик розвитку різних захворювань, йдеться в матеріалі Главреда.
Що приготувати з малини на зиму
Щоб насолодитися малиною і після завершення сезону, її можна заготовити кількома способами:
Як правильно заморозити малину
Якщо ви не встигли з'їсти або використати малину протягом трьох днів, краще відправити її в морозильник - так ви подовжите термін зберігання до 12-18 місяців. Заморожені ягоди залишаються смачними і корисними, а також чудово підходять для смузі, посипання на каші та мюслі, приготування пирогів та інших десертів.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F347ee3f13da132f6dc4a0c57d2a14c11.jpg)
Як довше зберегти малину свіжою
Купуючи малину, віддавайте перевагу ягодам, розфасованим у картонні або дерев'яні упаковки - вони забезпечують кращу вентиляцію. У герметичних пластикових контейнерах ягоди "запрівають", через що швидше псуються. Також обирайте суху, неушкоджену малину: якщо ягоди м'які, потекли або вже почали бродити, зберігатися вони будуть зовсім недовго.
Десерти з малини: ідеї для натхнення
З малини можна приготувати безліч смачних і корисних солодощів:
Дієтолог про користь малини: міфи, факти та ідеї для харчування
Лікарка-дієтологиня Євгенія Розум в ефірі Суспільного розповіла, як малина впливає на здоров'я, розвіяла популярні міфи та поділилася порадами, як включити цю ягоду в щоденний раціон.
Користь малини для організму
"Малина по праву вважається однією з найцінніших ягід. Багато хто знає, що вона багата на вітамін C, але її користь цим не обмежується. У малині міститься велика кількість антиоксидантів, які допомагають організму боротися з окислювальним стресом, сприяють відновленню клітин і підтримці імунної системи", - розповіла вона.
Вона каже, що малина має виражені протизапальні властивості завдяки наявності природних саліцилатів - сполук, які допомагають організму справлятися із запальними процесами. Ягода також містить калій, важливий для роботи серця і підтримки водно-сольового балансу.
Малина - джерело клітковини
Дієтолог зазначає, що однією з головних переваг малини є її висока концентрація харчових волокон - близько 6 грамів клітковини на 100 грамів ягоди. Це робить її особливо цінною для здоров'я кишківника, оскільки клітковина живить корисні мікроорганізми і сприяє нормальному травленню.
Як вживати малину з користю
Експерт радить - хоча малинове варення справді може чинити протизапальну дію, дієтологиня радить вживати його в помірних кількостях - наприклад, додавати по ложечці до каш або десертів. Однак перевагу краще віддавати цільній ягоді - свіжій, замороженій або у вигляді пюре без цукру.
"Якщо хочеться чогось солодкого, можна приготувати мус, смузі або пюре з малини, додавши мінімальну кількість підсолоджувача. Головне - уникати надлишку цукру, оскільки він знижує корисні властивості ягоди і може звести нанівець її позитивний вплив на організм", - додала Євгенія Розум.
Дивіться відео - чим корисна малина та які страви з нею можна приготувати:
Більше новин:
Що таке Суспільне
Національна суспільна телерадіокомпанія України (скорочено - НСТУ) або Суспільне мовлення (Суспільне) - суспільна телерадіокомпанія, до якої входять загальнонаціональні телеканали "Перший", "Суспільне Культура", "Суспільне Спорт", "Радіо Промінь", "Радіо Культура", "Радіоточка", "Радіо Ukraine International", "Суспільне Спорт", радіоканали "Українське радіо", "Радіо Промінь", "Радіо Культура", "Радіоточка", та "Radio Ukraine International", 24 регіональні філії, а також діджитал-платформи, зокрема інтернет-ЗМІ. НСТУ є акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі, пише Вікіпедія.

