/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F5b911918a30539980bbbad259f785710.jpg)
Goldman Sachs попереджає про неминуче знецінення долара США
Іноземний інвесторський апетит до активів у доларах США може послабшати, якщо валюта не знецінюватиметься далі, попередив головний економіст Goldman Sachs Ян Хаціус, зазначивши, що низхідна траєкторія очікується навіть за відсутності значного економічного спаду.
"Долар досі має дуже високу вартість... Я очікую, що іноземні інвестори будуть менш охочі продовжувати збільшувати частку США у своїх портфелях", — заявив Ян Хаціус в інтерв'ю Reuters.
За його словами, хоча США зберігають ключові переваги, такі як вищі тенденції продуктивності порівняно з Європою, відносна ефективність країни починає погіршуватися, і це, ймовірно, найчіткіше проявиться на валютних ринках.
США мають дефіцит поточного рахунку понад трильйон доларів, що означає залежність країни від іноземного попиту для фінансування свого торговельного дефіциту, зазначив Хаціус.
Але оскільки частка американських активів у портфелях іноземних інвесторів уже перебуває на високому рівні, буде складно задовольнити потреби у фінансуванні без знецінення долара, сказав він.
Індекс долара знизився приблизно на 9% з моменту інавгурації президента США Дональда Трампа, оскільки плани адміністрації запровадити тарифи на торговельних партнерів США стривожили інвесторів і негативно вплинули на фінансові ринки.
Goldman Sachs очікує, що економічне зростання США уповільниться до 0,5% у четвертому кварталі порівняно з попереднім роком. Інвестиційний банк прогнозує три зниження відсоткової ставки на 25 базисних пунктів кожне у червні, липні та вересні.
Попереднє оцінювання валового внутрішнього продукту за перший квартал очікується у середу, і, згідно з опитуванням Reuters, воно покаже різке уповільнення до 0,3% порівняно з 2,4% у четвертому кварталі.
Ян Хаціус також додав, що без інфляційного впливу тарифів Федеральна резервна система вже могла б розглядати можливість зниження ставок.

