/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F000d3bbfea28ff3c8d56d5defbdc3a56.jpg)
Учені відкрили дієвий рецепт від старіння мозку – дослідження
Результати дослідження канадських науковців, опубліковані в журналі Scientific Reports, свідчать, що навіть маленькі щоденні зміни, як-от новий маршрут прогулянки чи спроба зробити щось незвичне, позитивно впливає на пам’ять, емоційний стан і загальне самопочуття літніх людей.
Пам’ять зміцнюється не лише вправами
У дослідженні вчених університету Торонто брали участь 18 літніх людей (середній вік — 71 рік), які протягом восьми тижнів щодня виконували прості завдання.
Спеціальний мобільний застосунок HippoCamera допомагав записувати важливі моменти. Саме так вчені відстежували, як нові враження впливають на когнітивні функції.
Результати показали тісний зв’язок між новим досвідом і станом короткочасної пам’яті, позитивними емоціями, зниженням рівня нудьги та відчуттям швидкоплинності часу.
Як і чому це працює
Нейрофізіологи пояснюють це активізацією гіпокампу — зони мозку, що відповідає за пам’ять і навчання.
Це своєю чергою стимулює стріатум — область, що бере участь у формуванні позитивних емоцій та винагороди.
Науковці наголошують, що навіть найменші зміни у щоденному житті — від зміни маршруту до нових розмов або спроби нової страви — можуть дати результат. Це не має бути грандіозна подорож або складна активність. Достатньо чогось простого й несподіваного.
– Люди похилого віку, які живуть самостійно або у спеціальних закладах, часто страждають на відсутність нових вражень. Ідея полягає в тому, щоб зробити новизну доступною навіть у межах обмеженого простору, – зазначає професорка Морган Баренс.
Дослідники пропонують користуватися застосунком тим, хто хоче підтримати літніх людей, особливо схильних до деменції та хвороби Альцгеймера.
Це не лише покращить якість їхнього життя, а й може стати простим і безпечним способом профілактики когнітивних порушень.
Джерело: SciTechDaily

