Мінрозвитку підтримує покрокову реформу місцевих держадміністрацій — заступник міністра Олексій Рябикін
Мінрозвитку підтримує покрокову реформу місцевих держадміністрацій — заступник міністра Олексій Рябикін

Мінрозвитку підтримує покрокову реформу місцевих держадміністрацій — заступник міністра Олексій Рябикін

Мінрозвитку підтримує покрокову реформу місцевих держадміністрацій — заступник міністра Олексій Рябикін

Цього року депутати мають ухвалити ще один важливий закон про розмежування повноважень.

Заступник глави Міністерства розвитку громад і територій Олексій Рябикін розповів про позицію міністерства щодо проєктів законів про місцеві державні адміністрації. Він заявив, що на засіданні комітету Верховної Ради представлятиме міністерство та буде підтримувати як законопроєкт №4298 та адаптовану його першу версію №13150-2, так і №13150 як рамковий законопроєкт, який потрібно невідкладно ухвалити, пише редакторка відділу внутрішньої політики ZN.UAІнна Ведернікова у статті  "Нагляд за ОМС. Системна реформа чи формальність під гроші ЄС?" .

За його словами, встановлення нагляду за законністю рішень ОМС стосується питання балансу й визначення ролі місцевої влади та держав у цьому процесі.

Він також прокоментував зобов’язання нашої країни відповідно до програми фінансової підтримки з боку Євросоюзу Ukrainian Facility. Рябикін повідомив, що відповідно до пункту 9.1 плану для UF, необхідно встановити нагляд за законністю рішень ОМС.

"Другий аспект — координація діяльності територіальних органів центральної влади. Це два основні компоненти індикатора, який ми вже прострочили", - наголосив Рябикін.

Заступник вказує, що проєкт закону №4298 з’явився ще до погодження умов програми Ukrainian Facility. За його словами, цей законопроєкт образно кажучи, "слон", оскільки він охоплює як порядок призначення керівників МДА, так і питання повноважень міністерств, уряду та президента.

Рябикін вважає, що практично неможливо на цьому етапі в одному законопроєкті узгодити всі інтереси. Він повідомляє, що аналогічна ситуація із законопроєктом № 13150-2 та додає, що над ним також потрібно працювати. 

Заступник міністра стверджує, що, якщо говорити про необхідність створення нового балансу між ОМС та державою, то найбільш готовим нині виглядає проєкт закону  №13150.

Він зазначає, що в ньому можливі зміни між першим і другим читанням. Рябикін звертає увагу на те, що Асоціація міст України наполягає на вилученні двох ключових статей із законопроєкту. За його словами, якщо їх вилучать, то закон буде складно реалізувати і він перетвориться фактично на декларацію.

 "Якщо ж ми говоримо про реальний нагляд із чіткими механізмами, то необхідним елементом є створення єдиного реєстру рішень органів місцевого самоврядування — це наріжний камінь реформи", - повідомляє він.

Рябикін також розповів, що парламентарі цього року мають ухвалити ще одним не менш важливий закон — про розмежування повноважень. Він вказує, що цей проєкт закону безпосередньо пов’язаний з реформою децентралізації. Мова йде про власні, галузеві й делеговані повноваження та ресурси для реалізації цих повноважень. Він додає, що за планом у четвертому кварталі поточного року — ухвалення закону, а в першому кварталі наступного року — набуття чинності закону та затвердження підзаконних актів.

Рябикін наголошує, що одним документом не можна вирішити одразу всі проблеми.

"Це нормальна практика: спочатку виконати чіткі завдання — нагляд і координацію — а потім перейти до наступних етапів. Тому ми пропонуємо розділити "слона" на частини. Я підтримую ідею якомога швидше ухвалити рішення", - повідомив він.

Джерело матеріала
loader