/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F8c43f9cf3689c19a42b72e6d5eb4b7a6.jpg)
Стан небезпечний для життя: кардіологи назвали симптоми синдрому розбитого серця
Кардіологи Британського фонду серця розповіли, що таке синдром розбитого серця і назвали його основні симптоми.
Що таке синдром розбитого серця
За словами експертів, синдром розбитого серця, також відомий як кардіоміопатія Такоцубо, є серйозним захворюванням, яке змінює форму головної насосної камери серця, послаблюючи його здатність ефективно перекачувати кров.
Кардіологи Фонду попередили, що особливо вразливими є жінки, люди, старші за 50 років, і ті, хто має проблеми з психічним здоров’ям, як-от тривожність або депресія.
Симптоми розбитого серця
Ознаки синдрому розбитого серця можуть бути схожі на симптоми серцевого нападу, включно з раптовим сильним болем у грудях, відчуттям тиску або тяжкості в грудях, утрудненим диханням, прискореним серцебиттям, відчуттям слабкості або запаморочення і нудотою.
Медичні експерти не впевнені в точній причині цієї різкої зміни функції серця, але вважається, що сплеск гормонів стресу, таких як кортизол і адреналін, під час сильного емоційного стресу може відігравати свою роль.
– Синдром часто виникає після сильного емоційного потрясіння, наприклад, втрати, хвороби або травми, через що його називають синдромом розбитого серця, – йдеться в повідомленні.
Лікування синдрому розбитого серця
Як правило, синдром розбитого серця – це тимчасовий розлад, що триває протягом кількох днів або тижнів, і більшість пацієнтів повністю одужують при прийомі відповідних ліків.
Зазвичай це захворювання лікують за допомогою таких ліків, як діуретики, бета-блокатори і препарати, що розріджують кров, щоб зменшити навантаження на серце і звести до мінімуму ризик ускладнень, таких як аритмія або утворення тромбів.
Деяким людям може знадобитися перебування в лікарні для повного одужання.
Приблизно в одного з 10 пацієнтів спостерігається рецидив після одужання, а в деяких можуть зберігатися стійкі симптоми або зміни у формі серця. Цим людям може знадобитися довгострокове лікування.
Після повного одужання людині рекомендується контролювати стрес, поліпшити харчування і підтримувати фізичну активність, щоб запобігти повторному епізоду.

