/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F0cf9926457fb155428517476b86a8eaf.jpg)
Фото за кордоном може призвести до в'язниці: в яких країнах не можна знімати та чому
Фотографії з мандрів — це завжди приємні спогади. Але в деяких країнах знімки можуть обернутися не листівкою, а штрафом чи навіть в’язницею.
Щоб не зіпсувати відпочинок, важливо знати правила зйомки за кордоном, пише РБК-Україна.
У ОАЕ не можна фотографувати людей без дозволу — штраф до 500 000 дирхамів або в’язниця. У Японії заборонена зйомка в храмах, рьоканах, а в Кіото — ще й гейш. У Франції — без дозволу не знімайте дітей чи людей у громадських місцях. У Італії не можна фотографувати в Сикстинській капелі, а в Портофіно — селфі в "червоній зоні" коштуватиме 275 євро.
Індія, Ізраїль, Катар, Саудівська Аравія, Туреччина, Сінгапур, Куба та Марокко — всі мають обмеження на зйомку військових, державних чи релігійних об’єктів. В Південній Кореї — штраф за зйомку без дозволу до 10 млн вон, а в Таїланді — фото біля злітної смуги може коштувати свободи, або навіть життя згідно з авіаційним законом.
У Північній Кореї все ще суворіше - знімати можна лише під наглядом гіда. В Норвегії небезпечно фотографувати радари чи військові бази — це стратегічні об’єкти. Навіть у Єгипті, попри послаблення правил, досі не можна знімати дітей або сцени, що "шкодять іміджу країни".
Порада проста — перевіряйте правила зйомки перед поїздкою, не знімайте людей без згоди, а дрони запускайте лише з дозволом. Туристам варто бути не лише допитливими, а й обачними — адже закони інших країн не пробачають помилок.
Раніше ми повідомляли, українці можуть нарватися на штраф або арешт у Польщі: всьому виною невинне фото.
Щоб штраф не платити: в Україні водії масово дурять камери контролю, як вони це роблять - детальніше на Знай.ua.

