Ілон Маск погрожував інженерці Tesla депортацією, коли вона вказала на проблему в гальмах машин
Ілон Маск погрожував інженерці Tesla депортацією, коли вона вказала на проблему в гальмах машин

Ілон Маск погрожував інженерці Tesla депортацією, коли вона вказала на проблему в гальмах машин

Інженерка Tesla стверджує, що після того, як вона звернула увагу Ілона Маска на проблему з гальмами, її команді почали погрожувати депортацією. Цей інцидент став початком багаторічної судової боротьби, яка досі триває.

Жахливий бос

Інцидент стався у 2014 році. Тоді працівниця компанії Маска висловила побоювання безпосередньо генеральному директору, звернувши його увагу на те, що килимки під ногами в автомобілях Model S можуть зминатися під педалями, створюючи небезпеку для гальмування, повідомляє 24 Канал з посиланням на Futurism. Але замість похвали за хорошу роботу вона та її команда отримали погрози депортацією.

Інженерка пояснила, що діяла згідно з інструкцією самого Маска, який у 2013 році надіслав всім працівникам листа з закликом звертатися до нього напряму у разі виявлення проблем, які можуть вплинути на всю компанію. Проте замість того, щоб відреагувати на її застереження, юридична команда Tesla, за її словами, висунула ультиматум: або вона сама негайно звільняється, або її колеги без американського громадянства, які очікують на ґрін-карти, будуть депортовані. Жінка, ім'я якої журналісти не розкривають повністю, вибрала перше.

Тепер вона дала інтерв'ю лондонському The Times, де назвала Маска "монстром" і "втіленням зла". Її судова боротьба з Tesla триває вже понад десятиліття. Після звільнення компанія публічно звинуватила її у привласненні коштів на так званий "секретний проєкт", хоча вона неодноразово заперечувала ці обвинувачення. У 2019 році інженерка подала позов про наклеп, але арбітраж у Каліфорнії виніс рішення на користь Tesla, посилаючись на пропущений термін позовної давності. Нещодавно вона виграла апеляцію, яка відкриває шлях до нового судового розгляду.

Цей випадок – не поодинокий. Tesla неодноразово звинувачували в токсичній корпоративній культурі: надмірне навантаження, звільнення за критику, випадки расизму. Наприклад, минулого року Маск без попередження розформував команду Supercharger з 500 осіб, що шокувало інвесторів. Причиною цього нібито стало незадоволення розмовою з тодішньою керівницею напрямку Ребеккою Тінуччі.

Професор Стенфорда Анат Адматі у коментарі для BBC зазначив, що Tesla – одна з багатьох корпорацій, які змушують працівників вирішувати спори через закриті арбітражі й активно мстяться тим, хто ставить під сумнів їхню політику.

Адвокат інженерки, Білл Моран, пообіцяв "реанімувати" справу, запевнивши, що вони або доб’ються нового арбітражного процесу або відкритого судового розгляду.

Джерело матеріала
loader
loader