/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Feb17e5179d8b61c56d6b62b536c41b30.jpg)
П'ять помилок, які "вбивають" ноутбук: ви могли це не знати
Кожен власник ноутбука час від часу несе його в сервісний центр, а певний відсоток пристроїв ламаються через елементарні помилки користувачів. Загрозу становлять не лише зовнішні небезпеки, адже поступово девайси "гинуть" і через такі речі, як пил у вентиляторі або неправильне заряджання.
OBOZ.UA зібрав п'ять поширених помилок, яких допускаються власники ноутбуків. Уникнувши їх, ви зможете продовжити термін служби вашого портативного персонального комп'ютера.
Помилка №1: блокування вентилятора
Багато ноутбуків мають один або кілька вентиляторів, вбудованих у корпус та призначених для надходження свіжого повітря, яке продувається через радіатор. Це повітря допомагає відводити внутрішнє тепло, зберігаючи девайс прохолодним під час активного використання.
Цей процес є критично важливим для всіх ноутбуків, тому важливо переконатися, що вентилятори ніколи не блокуються. Головними винуватцями в цьому є пил і волосся, що всмоктуються вентиляторами й цим закупорюють внутрішні шляхи ноутбука. Згодом він перегрівається, спричиняючи пошкодження системи та компонентів. Тому потрібно проводити регулярне очищення вентиляторів – самостійно або в сервісі.
Також зменшити охолоджувальні можливості вашого ноутбука й створити навантаження на двигуни вентиляторів може, наприклад, використання пристрою на м’якій поверхні (як-от ковдра, диван тощо). Щоб уникнути проблем, радять використовувати ноутбук на твердій поверхні, яка не притискається до нижньої частини корпусу та не закриває вентиляційні отвори.
Помилка №2: перегрівання ноутбука
Компоненти ноутбука розроблено для роботи в певних температурних діапазонах. Якщо тепла занадто багато, це може прискорити їхнє зношення або, що ще гірше, повністю "вбити" компоненти. І саме несправні вентилятори зазвичай ведуть до теплового пошкодження ноутбука. Тож якщо хочете, щоб він прослужив якомога довше, зробіть Усе можливе, щоб запобігти накопиченню тепла.
Помилка №3: надмірний/недостатній відсоток заряду батареї
Батареї ноутбуків розряджаються самі собою з часом, і ви нічого не можете з цим зробити. Але якщо хочете переконатися, що акумулятор працюватиме якомога довше, вам потрібно берегти його від таких крайнощів, як перезаряджання та розряджання.
Зокрема, не залишайте батарею постійно підключеною до 100% заряду й водночас не залишайте її розрядженою протягом кількох днів, тижнів або місяців.
Якщо тільки купуєте ноутбук, зверніть увагу на наявність у нього режиму збереження: функцію захисту батареї, яка завчасно припиняє зарядку, коли вона досягає певного рівня (зазвичай близько 80% або 85%). Ця функція дозволяє тримати ноутбук підключеним до електромережі, не даючи йому постійно працювати на 100%. Але треба самостійно слідкувати за тим, щоб уникнути падіння заряду до 0%.
Помилка №4: ввімкнення ноутбука після холоду
Екстремальні значення температури та її коливання також можуть вплинути на те, скільки прослужить ноутбук. Якщо всередині нього утворюється конденсат після перепаду температур, це може спричинити коротке замикання в компонентах, що миттєво призведе до руйнування системи.
Тож, якщо носите ноутбук холодною вулицею, потурбуйтеся, щоб він був упакований у сумку чи рюкзак, і зачекайте, поки досягне кімнатної температури, перш ніж увімкнути його. Заряджання ноутбука під час морозу також варто уникати, оскільки це може пошкодити акумулятор.
Помилка №5: недбале ставлення до обладнання
Деякі ноутбуки мають гнучкі основи та кришки дисплея. Якщо до того ж він важкий, весь пристрій може погнутися, коли ви візьмете його за краї. Це може пошкодити компоненти всередині системи, які не призначені для згинання.
Грубе поводження з ноутбуком також може призвести до навантаження на шарнір дисплея. Якщо він починає рухатися ненавмисно, то може защемити проводку, яка утримує дисплей і вебкамеру підключеними. Тож ніколи не беріть ноутбук лише за дисплей.
Крім цього, слід уникати використання ноутбука як папки: класти між дисплеєм і клавіатурою папери, що створює невидимий додатковий тиск на петлі, коли всередині девайса "затиснуті" інші речі.

