/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fb438b1c5c91f5d8c850773877e88fc49.jpg)
Мирний договір України та РФ: у Раді назвали перші умови майбутньої угоди
Україна не визнає контроль Росії над своїми окупованими територіями в умовах майбутнього мирного договору. Європа може надати Києву війська як гарантії безпеки.
Про це повідомив у Telеgram народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.
Крім цього, Євросоюз не зніме антиросійські санкції, поки не буде остаточної впевненості, що Росія не розв'яже нову війну.
Інша умова полягає в участі РФ у відновленні України. За даними політика, йдеться про 300 млрд заморожених російських активів на Заході.
Найімовірніше, Україні на рівні США публічно відмовлять у вступі до НАТО. Проте країна збереже право на вступ до Євросоюзу.
Армію і військово-промисловий комплекс України не стануть обмежувати, а європейські гарантії безпеки передбачатимуть присутність військ на території України.
Зараз умови виглядають так. У Лондоні вони будуть докладніше прописані, після чого передані росіянам. А далі вже — позиція Росії", — підсумував він.
Мирова угода з РФ: що буде з 20 відсотками території України
Про те, що в умовах незатвердженої угоди між Києвом і Москвою може бути пункт про розгортання європейських військ в Україні в разі досягнення режиму припинення вогню повідомляли джерела видання The New York Post.
"Сили забезпечення стійкості будуть частиною гарантій безпеки, які хоче отримати Київ. Ми сподіваємося, що це вдасться зробити", — повідомив високопоставлений чиновник.
Крім цього, на Заході розглядають питання про створення миротворчих сил для спостереження за припиненням вогню. Це може бути "спільною комісією" за участю росіян, українців і третьої країни, яка не входить до НАТО.
За даними видання, українська влада під час переговорів із делегацією США минулого тижня найбільше турбувалася щодо "сухопутної" частини угоди — визнання окупованих Росією українських територій.
Співрозмовник заявив, що Україна нібито "готова відмовитися від 20 відсотків території", якщо це вважатиметься "де-факто", а не "де-юре".
"Де-факто" означає, що ми визнаємо території окупованими Росією. Але ми не говоримо, що Україна збирається віддати її назавжди. "Де-юре" означає визнання того, що росіяни забирають цю землю і ми ніколи більше її не побачимо", — підсумувало джерело.
Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін нещодавно вперше за час великої війни запропонував провести переговори з Україною. Ймовірно, предметом розмови стане припинення ударів по цивільних цілях.
Президент США Дональд Трамп чекає укладення угоди про мир до кінця цього тижня. Американський лідер підкреслив, що не зовсім задоволений зусиллями Путіна в досягненні миру.

