/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F51%2Fb5054a0f8f5784240ea03955b5680201.jpg)
Глава Пентагону Хегсет викладав дані про удари по Ємену в чат з дружиною - NYT
Глава Пентагону Піт Хегсет надсилав інформацію про удари американських військових по Ємену в чат месенджера Signal, в якому серед учасників були його дружина, брат та адвокат. Про це пише The New York Times з посиланням на джерела.
За даними видання, щонайменше один раз, 15 березня, Хегсет відправляв у чат зі своєю дружиною Дженніфер, яка не є співробітником Пентагону, а також з братом Філом та особистим адвокатом Тімом Парлаторе, які працюють у військовому відомстві, графік польотів винищувачів F/A-18 Hornet. Ці літаки завдавали ударів по позиціях єменських хуситів.
Йдеться про інший чат, який відрізняється від того, в якому перебували посадові особи американської адміністрації, а також помилково - головний редактор журналу The Atlantic Джеффрі Голдберг, пише газета.
Другий чат був створений главою Пентагону особисто, крім дружини в ньому перебували ще близько десяти людей з найближчого оточення Хегсета, у тому числі двоє чиновників, відсторонених від служби через витоки інформації. Він мав назву "Оборона | командна нарада", а для авторизації у ньому Хегсет використовував особистий, а не робочий телефон.
Дискусії у чаті переважно стосувалися організаційних та адміністративних питань. Деталі про важливі військові операції у ньому, як правило, не обговорювалися.
Дружина Хегсета у минулому працювала продюсером на телеканалі Fox News. Після вступу чоловіка на посаду міністра оборони США вона неодноразово супроводжувала його в поїздках, а також на конфіденційних зустрічах з іноземними лідерами.
Журнал The Atlantic 24 березня опублікував матеріал головного редактора Джеффрі Голдберга, який повідомив, що випадково опинився у чаті у Signal, де обговорювалася військова операція США проти хуситів. До чату його додав радник Білого дому з нацбезпеки Майк Волтц.
У чаті були глава Пентагону Піт Хегсет, держсекретар Марко Рубіо та інші урядовці США. Волтц заявив, що Голдберг якимось чином отримав чийсь контакт і зміг потрапити до закритого чату, у розмові він відображався як хтось інший.
Радник наголосив, що не знайомий з Голдбергом і у нього не було його номера, при цьому він взяв на себе відповідальність за інцидент. Голдберг говорив, що у переписці фігурували оперативні дані про майбутні удари по хуситах, у тому числі інформація про цілі, озброєння та послідовність атак.
Хегсет відкидав це твердження, але Голдберг назвав заяву міністра оборони брехливою, опублікувавши зроблені ним скріншоти бесіди в Signal.
Президент США Дональд Трамп 30 березня заявив, що не звільнятиме замішаних у скандалі чиновників. Він наголосив, що, як і раніше, довіряє Волтцу та Хегсету.

