/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fc3921aa7b1971cf52e6f8abf4ff2a844.jpg)
Оцет, рушники та відбілювач: як вимити штори з ванної кімнати не зіпсувавши їх
Шторка для ванної — річ потрібна, але швидко втрачає вигляд, якщо її не прати.
Пліснява, мильні розводи й запах з’являються швидше, ніж ви встигнете це помітити, пише Martha Stewart.
Через вологість, залишки шампунів і тепле повітря шторка стає ідеальним середовищем для бактерій. Щоб не дихати грибком, її потрібно прати хоча б раз на 3 місяці. Для цього є три основні способи — машинне, ручне та швидке очищення без зняття.
Машинне прання — найзручніше. Кидаєте шторку в барабан разом із 2–3 білими рушниками, додаєте пральний засіб і 1 склянку оцту, вмикаєте делікатний режим і сушите природним шляхом. Рушники діють як м’який скраб.
Для делікатних шторок краще ручне прання. Замочіть її в розчині з води й відбілювача, а потім — у воді з порошком. Після цього ретельно промийте й повісьте для сушіння.
Швидке прибирання — для тих, у кого немає часу. У пляшці змішайте оцет із водою (1:4), обприскайте шторку, почистіть щіткою, змийте теплою водою й дайте висохнути.
Не забувайте й про кільця — їх теж варто час від часу замочувати в розчині води з оцтом і витирати рушником.
Щоб уникнути грибка - після душу залишайте шторку відкритою й раз на тиждень обприскуйте її водно-оцтовим розчином. Не використовуйте агресивні засоби та жорсткі щітки.
Охайна ванна — це не тільки приємно для ока, а й важливо для здоров’я. А ще — економія, бо доглянута шторка прослужить довше.
Раніше ми повідомляли, червоний, чорний чи фіолетовий: який колір штор у спальні викликає безсоння?
Як правильно доглядати та прати штори, щоб не зіпсувати їх і нерви - детальніше на Знай.ua.

