"Територія розпилу": експерт пояснив, де крадуть гроші під час війни
"Територія розпилу": експерт пояснив, де крадуть гроші під час війни

"Територія розпилу": експерт пояснив, де крадуть гроші під час війни

Експерт з питань ЖКГ та міграційної політики Олег Попенко в ефірі з Юрієм Романенком заявив про системні проблеми з розподілом державних коштів у прифронтових регіонах. За його словами, відновлення інфраструктури в зонах, що зазнають постійних обстрілів, часто використовується як механізм нецільового витрачання бюджету.

"Ця прифронтова зона – територія великого розпилу, куди викидаються гроші під виглядом благих діянь", – заявив Попенко, наводячи конкретні приклади.

Експерт вказав на абсурдні випадки будівництва об'єктів інфраструктури в зоні бойових дій: "Будують школу, нібито для місцевих у Харківській області. Її збудували у 2024 році, а у 2025 році вже її розбомбили. Вона за 20 км від кордону. Ми її збудували, туди діти не ходять, але ми її збудували, її розбомбили, а ми знову збираємося ремонтувати".

Окремо Попенко зупинився на корупційних схемах у сфері комунальних послуг. Наприклад, у Сумах, де станом на 16 квітня все ще триває опалювальний сезон, незважаючи на температуру +20°C.

"Це корупція чистої води. Це відбувається тому, що приватна ТЕЦ домовилася з місцевою владою. Їм треба електроенергію продавати – у ТЕЦ основний продукт це електроенергія. А пару нікуди скидати. Якщо опалювальний сезон закриють, то їм доведеться зупиняти роботу", – пояснив експерт.

За словами Попенка, ще одним прикладом є опалення напівпорожніх будинків: "У Херсоні в багатоквартирних будинках на 70-80 квартир мешкають по 5-10 сімей. Уявляєте? Все це потрібно опалювати".

Експерт навів дані про колосальну заборгованість комунальних підприємств: "Харківський водоканал винен за електроенергію 1,5 мільярда гривень. При цьому ніхто навіть не підрахував, скільки споживає, наприклад, Північна Салтівка, де багато будинків напівпорожні".

Попенко зазначив, що за три роки з моменту початку повномасштабного вторгнення не було створено жодного ефективного механізму переселення мешканців з небезпечних районів, що призводить до жертв серед цивільного населення та додаткових витрат на підтримку інфраструктури в прифронтових містах.

Раніше Попенко назвав ціну порятунку українців, які проживають на прифронтових територіях.

Джерело матеріала
loader
loader