Київ планує вшанувати Ґарета Джонса, який першим у світі розповів правду про Голодомор
У столиці розглядають ініціативу встановлення анотаційної дошки на честь британського журналіста Ґарета Джонса. З відповідною пропозицією під час офіційного візиту до Києва виступила міжфракційна група депутатів Сенедду – парламенту Уельсу на чолі з Міком Антонів. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Київську міську раду.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, ініціатива передбачає встановлення вуличного знаку та анотаційної дошки на честь британського журналіста, уродженця Уельсу, який одним із перших у світі оприлюднив факти про Голодомор 1932–1933 років в Україні. Саме він 29 березня 1933 року на пресконференції в Берліні розповів світовим ЗМІ про страшну трагедію, яка забрала мільйони життів українців.
«Ім’я Ґарета Джонса – символ правди, мужності та журналістської чесності. Його внесок у донесення світу правди про Голодомор є безцінним. Визнанням його внеску та символічним кроком вдячності вже стало найменування однієї з вулиць столиці України на його честь. Сьогодні, у часі війни за свободу, правда і пам’ять про минуле набувають особливого значення. Ми вдячні нашим валлійським партнерам за цю ініціативу та всіляко сприятимемо її реалізації», – наголосила Вікторія Муха.
За словами депутатки, британська сторона готова профінансувати виготовлення дошки та погодити її макет з київською міською владою.
«Ця ініціатива є прикладом того, як культурна дипломатія та історична пам’ять здатні об’єднувати народи. Київ підтримує цю ініціативу парламенту Уельсу як важливу частину нашої спільної боротьби за правду і людську гідність. Встановлення анотаційної дошки заплановане на вулиці, яка носить ім’я Ґарета Джонса», – додала Вікторія Муха.
За оцінками демографів, загальна кількість жертв Голодомору становить 3-7 мільйонів осіб в Українській РСР. За оцінками Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України демографічні втрати України внаслідок Голодомору в 1932-1933 роках становлять близько 4,5 млн осіб, у тому числі 3,9 млн – втрати, пов'язані з надсмертністю, а ще 600 тисяч – із дефіцитом народження.
До слова, з приходом на Банкову третього президента України Віктора Ющенка вшанування жертв Голодомору, було внесено у програми для іноземних делегацій. Про це у своїх спогадах, які опубліковані на «Главкомі», розповів екскерівник служби протоколу Георгій Чернявський.

