Прем'єр Канади перед виборами пообіцяв мільярди на оборону та захист від Трампа
Прем'єр Канади перед виборами пообіцяв мільярди на оборону та захист від Трампа

Прем'єр Канади перед виборами пообіцяв мільярди на оборону та захист від Трампа

Прем’єр-міністр Канади та лідер Ліберальної партії Марк Карні у своїй передвиборчому плані зробив акцент на нових військових витратах і підтримці Канади проти експансіоністського бачення американського президента Дональда Трампа.

Про це пише Politico, передає "Європейська правда".

Карні заявив, що зараз Канада повинна "підготуватися до загроз з боку Америки самому нашому суверенітету".

"Президент Трамп намагається зламати нас, щоб Америка могла володіти нами, але цього ніколи не станеться.

Канада – не Америка, і ніколи нею не буде, але ми повинні зробити більше, ніж просто визнати це.

Нам потрібен план, як впоратися з цією новою реальністю", – акцентував прем’єр країни.

Карні пообіцяв, що у разі перемоги Ліберальної партії, його уряд витратить 30,9 млрд канадських доларів на оборону протягом наступних чотирьох років і досягне цільового показника оборонних витрат Канади в НАТО на рівні 2% ВВП до 2030 року – на два роки раніше від нинішньої обіцянки.

Значна частина нових витрат буде спрямована на зміцнення канадської Півночі, щоб стримати вплив Китаю, який намагається проникнути на територію корінних народів в Арктиці.

Половина витрат піде на нову військову техніку і озброєння для канадських збройних сил, наприклад, підводні човни і криголами для моніторингу і захисту берегових ліній, в тому числі в Арктиці, від російської і китайської агресії.

Це включає в себе нові безпілотники для морів і неба.

Ліберали заявили, що їхня платформа покликана захистити суверенітет і культуру Канади від Сполучених Штатів і "невиправданої торговельної війни" Трампа, яку Карні назвав спробою послабити Канаду.

"Невиправдана і безрозсудна торговельна війна Америки загрожує канадським робочим місцям, бізнесу і нашому способу життя.

Перед обличчям цієї загрози у нас є план побудови найсильнішої економіки в G7", – сказав Карні.

План також фокусується на усуненні торговельних бар'єрів між провінціями Канади, щоб допомогти компенсувати тарифи Трампа, наданні підтримки сільськогосподарському сектору, який опинився в епіцентрі торговельної війни зі США та Китаєм, а також на розширенні ланцюжка поставок автомобільного сектору в Онтаріо.

Партія також хоче побудувати нові торговельні відносини з Європою та Азією.

Як повідомляли, на передвиборчих дебатах Карні та лідер Консервативної партії Пʼєр Пуальєвр посперечалися, хто більше підтримуватиме Україну у випадку перемоги на дострокових парламентських виборах.

Читайте більше про те, як втручання США повністю змінило розклади у Канаді.

Джерело матеріала
loader
loader