Російська служба BBC повідомила у Телеграмі, що ЗСУ отримали наказ припинити вогонь у рамках великоднього перемир'я, оголошеного російським диктатором Владіміром Путіним.
Зокрема, видання зазначає наступне, посилаючись на українські військові джерела:
"Українські війська отримали наказ припинити вогонь і документувати порушення перемир'я. Старший офіцер ЗСУ повідомив Бі-бі-сі, що і його підрозділ, і інші отримали наказ припинити вогонь по російських позиціях за лічені хвилини після того, як мало почати діяти оголошене Росією «великоднє перемир'я». Також, за його словами, наказано збирати фото- і відеодокази порушень перемир'я і відкривати за необхідності вогонь у відповідь ( співрозмовник не уточнив, чи відбувалося це вже на практиці)", - зауважує російська служба BBC.
Але відомо, що випадки провокацій вже зафіксовані. Так, о 19 годині російські джерела повідомили про нібито захоплення села Шевченко на Донеччині, біля Покровська. Це вже друге «захоплення» цього Шевченко, перший раз МО РФ заявляло про захоплення села 16 грудня 2024 року. Село має ключове оперативне значення для оборони Покровська.
Насправді, село Шевченко, написав журналіст Юрій Бутусов у Фейсбуці, повністю контролюється воїнами 425-го штурмового полку «Скала» ЗС України, російських військових у селі взагалі нема. Тому висока вірогідність, зазначає військкор, що російське міноборони готує провокацію, щоб спробувати завести у Шевченко свої підрозділи, прикриваючись «перемирʼям», щоб зняти на відео, як українські воїни змушені відкрити вогонь.
Друга спроба провокацій у той же час відбулася у селі Розлив. Військовослужбовці на мотоциклах намагались атакувати українську позицію у селі Розлив. Українські воїни відбили атаку.
Радник Офісу президента Дар'я Зарівна повідомила у Телеграм про удар шахедами по житловому будинку у Херсоні. Обстріл також відбувся після початку "перемир'я".
Нагадаємо, західні аналітики вважають, що пропозиція про коротке припинення вогню - це легка дипломатична перемога Путіна, спроба зупинити американську сторону від роз'єднання і спосіб позиціювати себе як лідера, який більше за всіх хоче миру. Заява Путіна свідчить про можливий відхід від його заявленої позиції, згідно з якою він повинен вирішити, як він висловився, «корінні причини» війни, перш ніж погоджуватися на паузу у військових діях. Серед них - можливий вступ України до Організації Північноатлантичного договору і те, що Москва сприймає як відтіснення російського культурного впливу в Україні», - про це повідомив The Wall Street Journal одразу після оголошення перемир'я.