Весняна посуха загрожує майбутньому врожаю в Україні – EDO
Весняна посуха загрожує майбутньому врожаю в Україні – EDO

Весняна посуха загрожує майбутньому врожаю в Україні – EDO

Весняна посуха загрожує майбутньому врожаю в Україні – EDO

Неврожай може вплинути на світовий ринок зерна. 

Нинішня весна виявилася надзвичайно сухою для більшості регіонів Європи, зокрема й для України. Відсутність опадів у поєднанні з аномально високими температурами, які спостерігаються з березня, вже спричиняє значні проблеми у сільському господарстві. Про це пише POLITICO.

Згідно з даними Європейської обсерваторії посух (EDO), середина весни відзначилася серйозними кліматичними відхиленнями. Частина територій Польщі, України, Греції, Балкан, Швеції, Ірландії та Німеччини потрапила до «помаранчевої» зони попередження, тоді як південно-східне узбережжя Іспанії вже оголошено регіоном «червоної тривоги».

Головною причиною такої ситуації є поєднання гострого дефіциту опадів і тепла, зазначає провідний науковець EDO Андреа Тореті. Він наголошує: «Ситуація, яку ми спостерігаємо, викликає певне занепокоєння. Якщо найближчими тижнями не буде дощу, ми побачимо серйозні наслідки, наприклад для сільського господарства».

За прогнозами Тореті, кліматична ситуація у найближчі три місяці не обіцяє покращення, особливо в регіонах із дефіцитом води. Найгірша ситуація склалася в Центральній та Східній Європі, де через малосніжну зиму ґрунти не відновили вологу після попередніх посух.

Серед найбільш постраждалих — Польща та Україна, які є ключовими експортерами зернових культур. Дослідник аграрного сектору Клаас Нендель у своїй аналітичній записці, поширеній Німецькою метеослужбою, попереджає про ризик неврожаю, що може мати серйозні наслідки для світового ринку зерна.

Крім того, в Україні цього року не було зафіксовано весняного водопілля. Як повідомила заступниця начальника відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Вікторія Корнієнко, у березні середньомісячна водність річок становила менше 20% від норми, що створює загрозу для економічних галузей, які залежать від водних ресурсів.

 

Джерело матеріала
loader
loader