Угода про ресурси: Україна та США підписали спільний Меморандум – що це означає
Угода про ресурси: Україна та США підписали спільний Меморандум – що це означає

Угода про ресурси: Україна та США підписали спільний Меморандум – що це означає

Юлія Свириденко (Фото: Facebook чиновниці)

Україна та США підписали Меморандум, що засвідчує "конструктивну спільну роботу" команд двох країн та намір укласти Угоду про економічне партнерство, більш відому як Угоду про ресурси. Про це повідомила перший віцепрем'єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

"Готуємо створення Фонду інвестицій у відбудову України. Відповідна угода відкриватиме можливості для значних інвестицій, модернізації інфраструктури та взаємовигідного партнерства України та Сполучених Штатів – саме з такою метою команди працюють над документом", – зазначила чиновниця.

Вона наголосила, що своїми домовленостями сторони підтверджують "прагнення американського народу інвестувати разом з українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну".

За словами Свириденко, попереду фіналізація тексту Угоди та її підписання, після чого документ має бути ратифікований парламентами двох країн.

  • Наприкінці лютого 2025 року Україна і США збиралися підписати рамкову угоду щодо спільного видобування корисних копалин в Україні. Угода зірвалася через сварку в Овальному кабінеті під час візиту президента Зеленського в США.
  • 27 березня стало відомо, що США запропонували Україні проєкт нової, ширшої угоди (яку навіть у США дехто розцінив як рекет).
  • 31 березня президент США Трамп пригрозив Зеленському "великими проблемами", якщо угода не буде підписана.
Читайте також
Свириденко розповіла про перебіг переговорів зі США щодо угоди про надра: Є суттєвий прогрес
Джерело матеріала