Після паризьких перемовин між США та Україною, державний секретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Як зазначили у Державному департаменті США, Рубіо передав російському дипломату той самий месседж, який раніше було озвучено українським партнерам та європейським союзникам під час зустрічей у Парижі.
«Держсекретар доніс до Лаврова позицію, яку вже було викладено в Парижі: адміністрація президента Трампа прагне завершення війни та запропонувала всім сторонам основу для міцного і тривалого миру. Теплий прийом цієї ініціативи в європейських столицях свідчить про те, що компроміс можливий — за умови, що всі сторони щиро прагнуть угоди», — йдеться у заяві Держдепартаменту.
У четвер Рубіо опублікував допис у соцмережі Х, в якому зазначив, що прибув до столиці Франції з чіткою метою — знайти реальні рішення для завершення війни між Росією та Україною. Разом із ним до Парижа прибули Стів Віткофф — спецпредставник президента Трампа — та Кіт Келлог, який зустрівся з українськими представниками: головою офісу президента Андрієм Єрмаком і міністром оборони Рустемом Умєровим.
Міністерство закордонних справ РФ підтвердило, що в ході розмови Рубіо ознайомив Лаврова з деталями зустрічей із представниками України, Франції та інших держав. У Москві додали, що ця бесіда стала логічним продовженням діалогу, який раніше відбувся між Віткоффом та президентом РФ Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі.
У свою чергу, Сєргєй Лавров заявив про відкритість Росії до подальшого діалогу з США задля усунення коренів конфлікту, що став причиною української кризи.
Рубіо та Віткофф перебуватимуть у Парижі до 18 квітня. Основна мета їхнього візиту — просування мирної ініціативи Вашингтона, яка спрямована на досягнення політичного врегулювання війни.
Представник французького президента повідомив, що наступний раунд переговорів заплановано на наступний тиждень у Лондоні. У Єлисейському палаці зазначили, що обговорення в Парижі пройшли конструктивно та стали важливим етапом для зближення позицій сторін.
Президент Емманюель Макрон охарактеризував зустріч як значущий крок до єдності й висловив переконання, що всі сторони прагнуть встановлення стабільного миру. «Ми всі шукаємо шлях до миру, який був би не лише досяжним, а й довговічним», — зазначив французький лідер.