росія "віджала" американську компанію і використовує її для власної армії
росія "віджала" американську компанію і використовує її для власної армії

росія "віджала" американську компанію і використовує її для власної армії

Уряд рф планує використати захоплену компанію Главпродукт для постачання продовольства своїм збройним силам. 

Про це свідчить документ, який потрапив у розпорядження агенції Reuters.

Таке рішення може поставити під загрозу потепління у відносинах між США і кремля через перемовини про закінчення війни проти України.

Компанія Главпродукт займається виробництвом консервованих продуктів. Вона була вилучена з власності підприємця зі США Леоніда Смирнова в жовтні 2023 року і стала єдиною американською компанією, яка перейшла під державний контроль росії.

Згідно з листом нового керівництва компанії до Генеральної прокуратури рф, захоплення активів було "необхідним для забезпечення стабільного виробництва", зокрема для майбутніх постачань до Росгвардії і міноборони рф.

Тепер Главпродукт контролюється Федеральним агентством з управління держмайном рф. 

Такоє російська прокуратура звинувачує його в незаконному виведенні порядка 17 з росії. 

Однак власник відкидає звинувачення і називає справу "рейдерським захопленням у російському стилі". 

Рік тому Арбітражний суд Москви за поданням Генпрокуратури заарештував активи Главпродукту.

Через повномасштабне вторгення - москва посилює контроль над стратегічними активами та збільшує оборонні витрати. 

Ще в 2022 році країна відчувала дефіцит постачань товарів і продуктів для армії.

Лист, з яким ознайомився Reuters, свідчить, що нового директора Главпродукта призначено за поданням компанії Дружба народів, яка у 2019–2020 роках була єдиним постачальником продовольства для Росгвардії.

Власники цієї компанії залишаються невідомими, але в 2022 році росЗМІ повідомляли, що вона пов’язана з агрохолдингом "Агрокомплекс ім. Ткачова".

За даними корпоративних реєстрів, компанії Дружба народів і Агрокомплекс використовують однаковий домен agrocomplex.ru для електронної пошти.

Згідно з аудиторськими звітами за 2025 рік, власником Агрокомплексу є Олександр Ткачов - колишній міністр сільського господарства рф і голова ради директорів холдингу, який перебуває під санкціями ЄС за підтримку анексії Криму.

 
Теги за темою
Росія США
Джерело матеріала
loader
loader